AK Parti eliyle gözünü mü oyuyor?

Kahramanmaraş'ın en etkin haber sitesi Kanal Maraş köşe yazarı Mustafa Karaaslan bugünkü yazısında "AK Parti eliyle gözünü mü oyuyor?" diye yazdı.

AK Parti eliyle gözünü mü oyuyor?
banner150


HEPİNİZİN malumu…
 

Bugünlerde AK Parti İl Başkanı Debgici hakkında, siyasetçilerden ve sade vatandaşlardan; “ulaşamıyoruz, randevu istiyoruz maalesef dönen olmuyor. İl Başkanlığına vardığımızda, ya toplantıda, ya cenazede denilerek, bizleri baştan savıyorlar” serzenişlerini çokça duyar olduk.
 

Kimisi “AKİM”e dilekçe ile kimisi de "AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’a" sözlü olarak şikâyet ettiğini belirtiyor.
 

Doğrusunu isterseniz bu şikâyetlerden hiçbir sonuç alınmadığını da dile getiriyorlar.
 

Sahi niye böyle oluyor?
 

Siyaset; vatandaşlar için değil mi?
 

Siyaset; vatandaşların dertlerine çare aranan yer değil mi?
 

*
 

Şimdi diyeceksiniz ki;
 

Siz basınsınız…
 

Siz ulaşıyor musunuz?
 

İnanın…
 

Bugüne kadar ben şahsen hiçbir konuda İl Başkanını aramadım…
 

Çünkü...
 

İl Başkanı'nın bugüne kadar maalesef basın ile bir kontak kuramadığını düşünüyorum.
 

Sadece seçim zamanlarında toplantılar olduğunda karşılaşıyoruz.
 

Hepsi o kadar.
 

*
 

Şimdi bunu niye yazdım…
 

Şunun için:
 

Dün ulusal medyada okuduğumuz kadarıyla…
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yerel seçimlerin ardından AK Parti milletvekilleriyle, istişare toplantıları yapmaya başladığı yazıldı.
 

Seçim sonuçlarının ve gündemdeki konuların masaya yatırıldığı bu toplantılarda…
 

AK Parti milletvekillerinin, Erdoğan'a ulaşamadıklarından dolayı dert yandıkları, yani şikâyet ettikleri kamuoyuna yansıdı.
 

Şikâyetlerde şöyle denildi:
 

"Korumalarınız, İl gezilerinde ilin milletvekili olarak sizin yanınıza yaklaştırmıyorlar. Ya bariyer çekiyorlar ya da otobüse almıyorlar. Sorduğumuz da ise: “Sayın Cumhurbaşkanı’nın talimatı diyorlar."
 

Bu şikâyetleri dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şu cümleleri çok enteresan:
 

"Kesinlikle benim böyle bir talimatım yok."
 

*
 

“Peki, Sayın Cumhurbaşkanım, benzer sorunlar olduğunda ne yapacağız?” diyen Milletvekillerine…
 

Bu sefer şu cümleleri söylüyor:
 

"Milletvekili bana yaklaşamayacaksa kim yaklaşacak? Asla böyle bir şey yok. Ben kimseye talimat falan vermedim. Buna benzer bir durumla karşılaşırsanız, gerekirse Süleyman Bey’i (Soylu) arayın, hatta direkt beni arayın. Anında gerekeni yaparım."
 

*
 

Bende buradan tüm kamuoyu adına soruyorum:
 

Kahramanmaraş AK Parti İl Başkanı Sayın Ömer Oruç Bilal Debgici
 

Siyasetçileri geçtim, sade bir vatandaş il başkanlığına gelip sizinle görüşmek istediğinde başınızdan savmak adına “toplantıda veya cenazede” olduğunuzun talimatını mı verdiniz?
 

Yoksa vatandaşları kaele almayıp kapıdan dönderilmesini mi?
 

Sahi...
 

Vatandaş randevu istediğinde neden dönülmüyor?
 

Neden ulaşılmıyor?
 

Bir vatandaş size ulaşamazsa, ne yapacak?
 

Hangi kapıyı çalacak?
 

Veya kimle muhatap olacak? (Onlarda mı Cumhurbaşkanını arayacak veya Süleyman Soylu'ya ulaşacak) Vatandaş ne Cumhurbaşkanının nede soylunun telefon numarasını bilmiyor. Üstelik il başkanı bu şehirde Genel Başkanının temsilcisidir.
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi sizde bir açıklama yapacak mısınız?
 

*
 

Demem odur ki:
 

Milletvekilleri; Cumhurbaşkanı ve Bakanlara ulaşamadıklarından dolayı şikâyetlerini dile getiriyorlar.
 

Vatandaşlar; İl Başkanına ulaşamadıklarından dolayı şikâyetlerini dile getiriyorlar.
 

Anlayacağınız Milletvekilleri de, vatandaşlarda şikâyetçi…
 

*
 

Akla şu soru geliyor:
 

- AK Parti eliyle gözünü mü oyuyor?
 

- Yoksa kendi ayağına kurşun mu sıkıyor?
 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 10:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pınarbaşı
Pınarbaşı - 9 ay Önce

Daha bugünler iyi günler.

Serkan
Serkan - 9 ay Önce

Başkanlık sisteminin kaçınılmaz sonu. Eskiden vatandaş bir vilayetin bir veya birkaç milletvekiline ulaşabiliyordu. Milletvekillerinin de siyasi gücü olduğundan işi az çok çözebiliyorlardı. Şimdi milletvekillerinin gücü kalmadı. Ulaşabilirsen de çözüm üretemiyor. Milletvekili çözüm üretmek için sadece cumhurbaşkanı veya bakanlara ulaşmaya çalışıyor. Oda mümkün değil. çünkü Birinci eden problemi çözecek eskiden 400 milletvekili vardı şimdi bir tek cumhurbaşkanıyla birkaç tane bakan var. Dolayısı ile sistem kilitlendi. Millet kaçmaya başladı. Sanırım parlementer sistem aranır hale gelecek. Ben de başkanlık sistemine oy verdim. Ancak milletvekillerinin gücü azaltılmalı ve hatta artırılmalıydı ki sistem daha güçlü hale gelsin. Çünkü bir vilayetin sorunlarını bir tek il başkanı çözemez. Ülkenin sorunlarına birkaç bakan ile bir cumhurbaşkanı çözemez. Çünkü onlar da her gün belli sayıda insan dinleyebilirler. Başkanlık sistemi ile 40 yerine 400 milletvekili işin içinde olsaydı mesele halle olurdu. Bence ak Parti sanırım eksik bir şeyler yaptı. Şahsen ben başkanlık sistemini ülke tek elden güvenle Ümmet etsin diye destek çıktım. Ancak tek için millet veya milletin vekilleri devredışı bırakıldı. Kabul edelim şu anda milletvekilleri iş çözemiyor

Ali kayranci
Ali kayranci - 9 ay Önce

İl başk.Ömer Debgiciyle niye uğraşiyorsun adam sanada senin toz konduramadigin vekillerine bin çeker kuş bey..seni

Okur
Okur - 9 ay Önce

Daha 3 gün önce bu haber çıktı haber 46 da hanginize inanacaz?

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Debgici Vatandaşlara derman oluyor!
AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Debgici Vatandaşlara derman oluyor!
11.07.2019 12:00
AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici vatandaşların sorunlarını dinleyerek derman oluyor.


31 Mart yerel seçimlerinde Kahramanmaraş’ın Ak Partiye en çok oy veren ilk 3 il olmasındaki ekibin kaptanlığını yapan Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, hemşerileriyle hem hal olmaya devam ediyor. İl Binasında her gün yüzlerce hemşerisini ağırlayan İl Başkanı Debgici ekibiyle birlikte sorunları çözmeye çalışıyor.

24 Şubat 2018 tarihinde yapılan kongrede görevi dönemin İl Başkanı Ahmet Özdemir’den devir alan ve Özdemir’in yazdığı ekiple girdiği seçimlerde tam uyum sağlayarak başarı sağlayan Debgici’nin ise en büyük özelliği davasına sıkı sıkıya bağlanması olarak gösteriliyor.

Kahramanmaraş’ta davasını en üst düzeyde temsil eden Debgici, her gün il başkalığına gelerek sorunlarına çözüm arayan yüzlerce hemşerisinin sorunlarını çözmeye çalışıyor.

Her gün parti binasına gelerek vatandaşları bizzat dinleyen Debgici’nin sorunlarını çözmek için gerçekleştirdiği telefon trafiğini gören vatandaşlar ise Haber 46’ya şu açıklamalarda bulundu; “her sorun çözülemiyor, fakat bizi muhatap alıp sorunu çözmek için büyük uğraş vermesi bizi mutlu ediyor. Oğlumun tayini için yardım istemeye gelmiştim, 45 dakika bizimle ilgilendi. Bu arada gelen giden onlarca vatandaşın da bir taraftan sorunlarını dinledi. 45 dakika içinde ajandasının 5 sayfası notlarla doldu. Oğlumun tayin işi yönetmeliğe takıldı fakat bu kadar bizimle ilgilenmesi beni çok mutlu etti.” Dedi.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.