• 08 Ağustos 2016, Pazartesi 17:38
RamazanYumşak

Ramazan Yumşak

İşte bu! Türkiye’nin büyük buluşması...

Büyük Türkiye için büyük adım 7 Ağustosta Yenikapı da atıldı. İnşallah yeni kapıda, yeni bir kapı açıldı. Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşandı. Büyük ülkemin büyük insanları; iktidarı muhalefeti, sağcısı solcusu, dincisi laiki bir araya geldi. Darbeye ve darbecilere hayır dedi. Dostlara güven düşmanlara korku saldı.

İlk kez gerçekleşen böyle bir miting de herkes oradaydı. Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan, Ana muhalefet lideri, MHP lideri ve sayamayacağımız diğer parti liderleri - temsilcileri, topçular popçular herkes oradaydı. Birlik ve beraberlik içinde darbeye hayır dedi.

Halkımızla bir olduk, diri olduk, iri olduk. 

Tüm konuşmacılar birlik ve beraberlik mesajları verdi. Ülke menfaati için birleşmenin öneminden ve bundan sonra yapılması gerekenlerden bahsettiler.

Sayın Bahçeli darbe gecesinde tarafını belli etmişti. Ülkücüleri sokaktan toplayan kişi olarak anılan Sayın Bahçeli ülkücüleri sokağa dökerek, darbecilere karşı mücadelede iktidarı yalnız bırakmadı. Mitinge davet edildiğinde ise katılacağını bildirdi. Kendi partisinde de operasyon yaptığını düşündüğü örgüte hak ettiği payeleri söyledi. Büyük kalabalık onu büyük bir coşku ile alkışladı.

Kılıçdaroğlu’nun katılımı için ısrar edilmesi ve katılımının sağlanması çok önemli idi. Bunu gerçekleştirenlere teşekkür borçluyuz. Çünkü Kılıçdaroğlu’nun katılmadığı bir miting için ülke genelini temsil ediyor diyemeyiz. Kılıçdaroğlu’nun katılımı darbe destekçisi Batıya güzel bir cevap oldu. Ağızlarına sakız ettikleri otorite ve baskı artışı bahaneleri kalmadı. Çünkü meydanlarda sadece iktidar ve Erdoğan severler değil muhalefet partileri de bulunmaktaydı. Bu nedenle Avrupa’nın söyleyecek sözü ve bahanesi kalmamıştı. Artık Darbe karşıtı fikirler söylemeye başlayacaklardır. Darbeden dolayı üzüntülerini ileteceklerdir. Ancak biz onların gerçek niyetlerini bilerek onların üzüntüsünü kabul edeceğiz. Güçlü ve büyük ülke olmak karşıdakinin gerçek niyetini bilerek onunla iş yapmaktır.

Kılıçdaroğlu’nun adının okunması üzerine kendini bilmez birkaç kişinin yuhalaması, bu büyük mitinge gölge düşürememiştir. Zaten spiker olgunlukla onları susturmasını bilmiştir. Birlik ve beraberliğin göstergesi olan bir yerde katılımcıları yuhalamak kendini bilmezlik ve terbiyesizliktir. Organizatörler bu terbiyesizliğe izin vermemiştir.

Beş milyon kişinin katıldığı bir ortamda da üç beş kendini bilmezin olması çok normal olsa gerek. Çünkü tarihimizde görülmeyen belki de dünya tarihinde de bir ilk olan bu organizasyon harika ve muhteşem bir şekilde gerçekleştirildi.

Sadece İstanbul da mı? Tüm Türkiye’de yani 81 vilayette mitingler gerçekleştirildi. Kahramanmaraş’ımızda olduğu gibi diğer şehirlerimizde de olaysız bir şekilde cereyan eden bu mitingler darbecileri doğduklarına pişman ettiler. Daha önce hiç birleşemez dediğimiz siyasiler birleşti.

Bu darbe 239 insanımızın şehit olmasına sebep oldu. Ama bu aziz kahramanların şehit düşmesi de ülkemizin birlik ve beraberliğine neden olmuştur.

Bize bu birlik ve beraberlik duygusunu yaşatan tüm siyasilere ve halkımıza teşekkür borçluyuz. Bu manzara bize birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha göstermiştir.

İnşallah bu Yenikapı mitingi bize yeniden - yeni başlangıçlara vesile olur.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık