• 27 Mayıs 2017, Cumartesi 10:22
MustafaKaraaslan

Mustafa Karaaslan

Savcı Karar verdi: Kovuşturmaya yer yok!...

Haksen Kahramanmaraş İl Başkanı Fahri Kurt, sosyal Medya hesabı Facebook’tan kendisi aleyhine paylaşımda bulunan Ömer Faruk Şirikçi ile ilgili, “Dost ve arkadaşlarıma ve irfanı yüksek kamuoyuna duyuru!” başlığı ile yazılı açıklama yapmış ve bizde Fahri Kurt’un bu açıklamasını Haksen il başkanı olması nedeniyle ve haber niteliği taşıdığından 18.02.2017 tarihinde kanal Maraş haber sitesinde yayınlamıştık.

Açıklamaya konu olan malum şahıs Ömer Faruk Şirikçi 'önce Fahri Kurt’u, sonra haberi yayınladığımız için Kanal Maraş sorumluları olarak beni, kızımı ve oğlumu' Cumhuriyet Baş Savcılığına şikâyet etmiş ve Mahkemeye vermişti.

Ve doğal olarak tek tek ifadelerimiz alınmıştı...

Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı 16.05.2017 tarihinde ceza istemi davasında "Kovuşturmaya yer olmadığına" karar verdi.

KARARDA; Şüpheli Fahri Kurt’un 18.02.2017 günü facebooktan yayınlamış olduğu yazısında müşteki aleyhine asılsız gerçekle bağdaşmayan hakaretlerde bulunduğu, şüphelinin bu yazısının aynı gün kanalmaraş isimli internet haber sitesinde yayınlandığını, suça konu bu yazıda müşteki hakkında;

“Mina’da şeytan taşladım ama de, şeytandan da özür dilerim. Hata benim, kusur benim. Günah benim de. Ben şeytana sürtündüm de. Ve duş al, namaza dur. Pensilvanya’ya da gitmenin gündüz hayalini, gece rüyasını gördüm, kör olaydım de. Cami dernekler vakıflar medeni kanundaki ilgili hükümlere aykırı olarak kapatarak kendi kurdukları şahsi özerk vakıfların üzerine geçiren, Ömer Faruk Şirikçi ve avaneleri şirke düştükçe düşmektedir. Adalette fetö pdy üyesi hakimler ve savcılarla el birliği yaparak hukuka tecavüz ettiniz. Arkanda kılınan namazların kaza edilmemesi için ne yapmalıyız. Ömrünü devlete çatmak, güçlü olanlara gülücük atmak, Türk milletinin ırkına söz etmekle geçti. Sen o kutlu mabede yakışmıyorsun. Bir adamcık Türkiye’yi karıştırdı. Darbeye neden oldu. Sende bu şehri karıştırma. Ya Ankara mürtede ya da kazana, Ya da sen git sana mesaj veren Amerikaya’ya “ şeklinde sözler sarf ettiğini beyan ederek şikâyetçi olmuştur.

Şüpheli Fahri Kurt’un, müştekiye yönelik söylediği iddia edilen yukarıdaki sözlerin eleştiri sınırları içerisinde kaldığı ve ifade hürriyeti kapsamında değerlendirilmesinin gerektiği, bu sözlerin rahatsız edici bir eleştiri olarak kabul edilebileceği ancak müştekiye yönelik somut bir fiil ya da olgu isnat etmek şeklinde olmadığı ya da onur, şeref ve saygınlığı rencide edebilecek ağırlıkta sövme fiili olarak nitelendirilemeyeceği kanaatine varılmış olup;

“Şüphelilerin üzerine atılı hakaret suçunun yasal unsurları itibari ile oluşmadığından hakaret suçuna ilişkin olarak açıklanan nedenlerle şüpheliler hakkında ayrı ayrı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 172.maddesi gereğince kamu adına KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA…” deniliyor.

Bence ders niteliğinde bir karar.

Ha ne dersin bu karara sen Sayın Ömer Faruk Şirikçi efendi...

Bir açıklama yaparsın artık...

Söz:

Açıklama yaparsan Kanal Maraş haber sitesinde manşetten yayınlayacağım...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık