• 23 Temmuz 2016, Cumartesi 17:35
MustafaKaraaslan

Mustafa Karaaslan

Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan cevap var..!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı 21.08.2015 tarihinde yazdığım “Başkan Erkoç’a; Vatandaş’tan mektup var…”  köşe yazımda kaleme aldığım bazı iddialara cevap verdi.

 

Köşe yazımdaki vatandaştan gelen mektupta iddia edildiği üzere adı geçen Ali Karanfil’in Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet ERKOÇ ile herhangi bir akrabalığının bulunmadığı vurgulandı.

 

İŞTE O YAZILI AÇIKLAMA;

 

Sayın Mustafa KARAASLAN,

 

www.kanalmaras.com isimli sitenizde 21.08.2015 tarihinde “Başkan Erkoç’a; Vatandaş’tan mektup var…” başlığı ile yazdığınız köşe yazınızdaki iddialar ile ilgili cevap ve açıklamamız aşağıdadır.

 

Söz konusu köşe yazınıza konu olan mektupta iddia edildiği gibi, Ali Karanfil’in Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet ERKOÇ ile herhangi bir akrabalığı yoktur. Oğlu da Büyükşehir Belediyemizde çalışmamaktadır.

 

Yine iddia edilen Hayrullah Mahallesi 1346/98 parselde bulunan ve Milli Emlak’a ait 51.219.42 m2 büyüklüğündeki taşınmaz; 2012 yılında Kahramanmaraş Belediyesi’ne Mezbaha ve Hayvan Borsası yapılması amacıyla tahsis edilmiş olup 27.02.2014 tarihinde 30 yıllığına Yap-İşlet-Devret modeliyle ihalesi yapılmış, ancak istekli çıkmadığı için ihale sonuçlanamamıştır.

 

2014 Mahalli seçimler sonucunda Büyükşehir statüsüne kavuşan Belediyemiz, şehrimizin ihtiyacı olan modern bir Mezbahane ve Hayvan Borsasının 49 yıllığına Yap-işlet veya Yap-işlet-Devret modellerinden biriyle ihaleye çıkılması konusunda İç İşleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile yazışmaları devam etmekte olup, 2015 yılı içerisinde ihalenin tekrar yapılması planlanmaktadır.

 

Yukarıda durumu anlatılan taşınmazla alakalı yaptığımız araştırmalar neticesinde; bahse konu alanın Ali KARANFİL tarafından ekilmediği, eken şahsın başka biri olduğu tespit edilmiştir. Ekim alanı ile ilgili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ecrimisil alma yetkisi olmadığı gibi şahsın herhangi bir ad altında belediyemize ödemesi de söz konusu değildir.

 

Bahse konu araziye ekim yapan şahıs hakkında yasal işlemler yapılmak üzere Kahramanmaraş İl Defterdarlığı’na resmi yazı yazılmıştır.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizde yapılan her türlü iş ve işlemler, büyükşehir belediye yasası çerçevesinde şeffaflık ilkesine dayanarak hizmet vermektedir. Herhangi bir kişi, kurum veya kuruluşa iltimas geçilmesi söz konusu dahi olamaz.

 

Size ve bu mektubu ileten sağduyulu vatandaşımıza duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca bu tür araştırma konusu ihbarları yayınlamadan önce tarafımıza ulaştırmanız, kurumumuz hakkında oluşabilecek olumsuz algının önüne geçmek için önem arz etmektedir. Size ihbarda bulunan vatandaşlarımızın iddialarına gösterdiğiniz hassasiyeti kurumumuzun imajı açısından da beklediğimizi ifade ederek başarılı gazeteciliğinizin devamını dileriz.

 

Muhammed Fatih ERTAŞ

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler

Şube Müdür V.

 

Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın bu duyarlı ve samimiyet içeren açıklaması dolayısıyla Şahsım ve Kanal Maraş haber sitesi olarak kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

Hepimizin tek gayesi her şey Kahramanmaraş için...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık