Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Park'ta bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Çebi, Siyah Beyazlılarda günlerdir tartışılan teknik direktör konusuna son noktayı koydu.

Çebi, Sportif Direktörlük görevine Ceyhun Kazancı'nın getirildiğini, teknik direktör olarak ise Önder Karaveli'nin devam edeceğini duyurdu. Çebi, "Önder Karaveli, şu anda teknik direktörümüzdür. Bundan sonra da bu büyük projenin her daim bir parçası olmaya devam edecektir" diye konuştu.

Söz alan Beşiktaş teknik Direktörü Önder Karaveli, "Ben, kalbimin sesiyle yaşayan bir insanım. Benimkisi, Türk futbolu, Türk gençleri için adanmış bir hayat. Bundan asla vazgeçmeyeceğim. Bana önce futbolcu, sonra da antrenör olma şansı tanıyan Beşiktaş için adanmış bir hayatım var. Beni bu hale getiren şey, öz kaynak düzeni" dedi.

Sergen Yalçın'a teşekkür eden Karaveli, "Daha önce de söyledim, bir kere daha söylüyorum. Beşiktaş U19 takımındaki teknik ekibe görev veren, Sergen hocadır. Bize inandı, güvendi. Görevde olduğu sürece, bize her konuda son derece yardımcı, destekçi oldu. Ona bir kere daha çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Karaveli, "Benim talip olduğum şey, altyapıyla A takım arasındaki tıkanıklığı gidermek. Sadece Beşiktaş'ta değil, Türk futbolunda" ifadelerini kullandı.