Zıpkınla balık avı yaptılar!

Zevkli olduğu kadar tehlike de arz eden ''Zıpkınla balık avı'' Gelibolu ilçesinde amatör balıkçılar zıpkınla biri 26, diğeri 23 kilo ağırlığında liça türü iki balık avladı.

Zıpkınla balık avı yaptılar!
banner150

İstanbul'dan Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine gelen zıpkın ile balık avı tutkunu bir grup arkadaş, boğazda denize daldı. Şiddetli akıntının olduğu denizde, gruptaki Fibay Korkmaz ile Çetin Ege Doğan, 'liça' sürüsü ile karşılaştı.

KAMERAYLA KAYDA ALDILAR
İki arkadaş biri 26, diğeri 23 kilo ağırlığında boyları 148 ve 139 santim olan 2 liça avladı. Korkmaz ve Doğan, denizde avlandıkları görüntüleri de sualtı kamerasıyla kayda aldı. Diğer arkadaşlarının da yardımıyla balıklar denizden çıkarıldı.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR
Korkmaz ve Doğan, sudan çıkardıkları balıklar ile çektikleri fotoğrafları da sosyal medya hesaplarından paylaştı. 

''ÇOK GÜZEL ZİYAFET OLDU''
Fibay Korkmaz, "Liça, çok hızlı hareket edebilen, sert manevraları bulunan bir balıktır. Yırtıcıdır. Kıyıya yakın yerlerde yaşarlar, ama asıl yerleri derin sulardır. Bizim için sürpriz, arkadaşlarımız için çok güzel bir ziyafet oldu" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.