THY uçağındaki hamile kadın havada doğum yaptı!

Türk Hava Yolları'nın (THY) Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nden İstanbul'a gelen uçağında bir kadın yolcu kabin ekibinin yardımıyla doğum yaptı.

THY uçağındaki hamile kadın havada doğum yaptı!

Türk Hava Yolları'nın TK589 sefer sayılı Libreville (Gabon) – İstanbul uçağında seyahat eden Demokratik Kongo Cumhuriyeti uyruklu hamile yolcusu Musuamba Mıchoukayembe uçak havalandıktan yaklaşık 3 saat sonra, Nijer hava sahası üzerinde doğum sancıları yaşamaya başladı. 

Kabin eğitim süreçlerinde, doğum vakaları ile karşılaştıklarında yapılması gerekenlere hâkim olan kabin memurları telaşlı yolcunun yanına giderek sakinleşmesini sağladı. Yolcu için steril bir ortam hazırlayan uçuş ekibi daha sonra doğum için tüm hazırlıkları tamamladı. Doğumun başlaması sonrasında kabin ekipleri aldıkları eğitim ile hamile yolcunun doktor olan eşi ile birlikte doğumun gerçekleşmesini sağladı. 

21 yaşındaki yolcu Türkiye saati ile 05:25’te gökyüzünde sağlıklı bir erkek çocuğunu, 13 bin metrede dünyaya getirdi. Türk Hava Yolları’nın Boeing 737 Max-8 tipi uçağında hayata gözlerini açan bebeğin ve annenin durumunun iyi olduğu öğrenildi.  Ailenin İstanbul’a iniş sonrasında TK79 seferi ile San Francisco’ya uçuşu bulunuyor. 

Geçtiğimiz yıl nisan ayında Türk Hava Yolları'nın TK538 sefer sayılı Gine - İstanbul uçağında seyahat eden Gine asıllı Fransız uyruklu hamile yolcu Diaby Nafi de uçakta doğum yapmış, bebeğin adı Kadiju olmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 16:50
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.