banner232

Muğla'da kan donduran olay! 'Fazla ekmek yiyor' diyerek öldürdü

Cemal D isimli şahıs kendisine ait olan çoban köpeğini, günde 5 ekmek yediği için tüfekle vurarak öldürdü. Olayın peşini bırakmayan Cemal D'nin damadı ise köpeğin ateşli silahla öldürüldüğünü ekiplere belgeletti. Cani adama 1033 lira para cezası kesildi. İşte korkunç son dakika haberinin ayrıntıları...

Muğla'da kan donduran olay! 'Fazla ekmek yiyor' diyerek öldürdü

DHA'nın aktardığı habere göre; Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'nin kırsal Çiftlik köyünde yaşayan Cemal D., geçen yıl Aydın'daki bir çobandan oğlak karşılığında köpek aldı.

Cemal D., 'Osman' adını verdiği çoban köpeğine keçi sürüsünü emanet etti.

3 ay önce keçilerini satan Cemal D., iddiaya göre 4 Ocak günü, köpeğini, günde 5 ekmek yediği için sapana bağlayıp, av tüfeğiyle 2 el ateş ederek öldürdü.

ATEŞLİ SİLAHLA ÖLDÜĞÜ BELGELENDİ
Yaşananlara tanık olan Cemal D.'nin damadı İsmail Kaplan (40) ise jandarma karakoluna giderek, kayınpederinden şikayetçi oldu.

Damat Kaplan, ayrıca Veteriner Hekim Yusuf Kayacık'ı da köye getirip, köpeğin ateşli silahla öldürüldüğünü belgeletti. Jandarma ekipleri ise tutanak tutup, bir örneğini Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne gönderdi.

BİN 33 LİRA PARA CEZASI
Jandarma, köpeği öldüren Cemal D.’ye ‘Kabahatler Kanunu'ndan 1033 lira ceza kesti.

"ÖLDÜRÜLMEYİ HAK EDECEK BİR ŞEY YAPMADI"
Kayınpederinden şikayetçi olan İsmail Kaplan, “Yaşanan bu vahşetin savunulacak bir yanı olamaz. Bu tek kelimeyle acımasızlık. Gözümün önünde olan böyle bir şeye kayıtsız kalamazdım. Köpek öldürülmeyi gerektirecek bir şey yapmadı. Sürünün yanından ayrılmayan zararsız bir hayvandı." dedi.

(Kaynak: DHA)

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 17:52
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.