Marmara Adası'nda 6,5 saattir elektrik kesintisi yaşanıyor! İlk açıklama geldi

Balıkesir'e bağlı Marmara Adası'nda, denizin dibinden giden elektrik kablolarının arızalanması nedeniyle 6,5 saattir elektrik kesintisi yaşanıyor.

Marmara Adası'nda 6,5 saattir elektrik kesintisi yaşanıyor! İlk açıklama geldi
banner150

Saat 15.00 sıralarında Narlı'dan Marmara Adası'na  denizin dibinden giden elektrik kablolarında henüz bilinmeyen nedenle arıza  meydana geldi.

Elektriklerin kesilmesi üzerine UEDAŞ ve belediye ekipleri, kabloların  tamiri için çalışma başlattı. Ancak denizdeki fırtına nedeniyle müdahalelerden  sonuç alınamadı.

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, Narlı'dan denizin dibinden Marmara Adası'na gelen 3 hattaki arıza  nedeniyle elektrik kesintisi yaşandığını söyledi

Aksoy, Paşa Limanı'ndan gelen ayrı bir hatla Avşa'ya elektrik  sağlandığını belirterek, şöyle konuştu

"Narlı'dan denizin altından gelen 5 kilometrelik bir hat var. Bu  hatların arızalanması nedeniyle elektrikler kesildi. Bu yüzden adaya elektrik  veremiyoruz. Yarın netleştirip gerekli müdahaleyi yaparak ilçemize elektriği sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Kabloların arıza yapması geminin  çapasının takılmasından olabilir. Büyük bir ihtimalle de ondandır."

Öte yandan GESTAŞ Deniz Ulaşım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, hava  muhalefeti nedeniyle Erdek-Marmara-Avşa seferleri iptal edildi.

UEDAŞ’dan Marmara Adası açıklaması

Güney Marmara’da elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), Marmara Adasında yaşanan elektrik kesintisi ile ilgili açıklamada bulundu.

Marmara Adası'nda yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili UEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, "Hizmet bölgemizde yer alan Balıkesir’e bağlı Marmara Adasında yaşanan elektrik kesintisi bir geminin denizaltı kablolarına zarar vermesi ile meydana gelmiştir. Bunun üzerine bölgede Kablo Test Aracı ve cihazlarla yapılan taramada karadan yaklaşık 6 bin 800 metre uzaklıkta patlak olduğu ekiplerimizce tespit edilmiştir." denildi.

Denizaltı hatlarda arıza giderme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle arızaya müdahale noktasında ekiplerin zorlandığını belirten UEDAŞ, aynı zamanda ada da jeneratör kurma çalışmalarının da başladığını bildirdi.

Ayrıca hava muhalefeti nedeniyle Erdek-Marmara-Avşa feribot seferlerinin iptal edildiği öğrenildi.

İHA-AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.