İstanbul'da Mimar Sinan’ın yaptığı köprünün içler acısı hali!

Mimar Sinan’ın yaptırdığı ve D-100 Karayolu’nun kenarında bulunan Haramidere Köprüsü çöplüğe döndü. Katı ve sıvı atıkların doldurduğu köprünün altı sineklerin üreme yeri oldu.

İstanbul'da Mimar Sinan’ın yaptığı köprünün içler acısı hali!

D-100 Karayolu ile Avcılar-Esenyurt bağlantı yolunun ortasında bulunan, 16’ncı yüzyılda Mimar Sinan’ın yaptığı az sayıdaki köprülerden biri olan, günümüzde kullanılmayan köprü, kesme taşlarla 74 metre uzunluğunda ve yaklaşık 6 metre 20 santim genişliğinde.

Bölgede yükselen dev binaların yemen yanında 3 büyük gözün yer aldığı köprünün altında üzerinde sürekli sivrisineklerin uçtuğu, pis kokan simsiyah renkte su bulunurken, çevresi de çöplüğe dönmüş durumda.

Sanayi tesislerinden bu köprünün altına kadar  atık sular geldiği bildirilirken, kanalizasyonu andıran koku, buradan geçenleri de rahatsız ediyor. İki kıyısında bulunan bataklığı andıran otluk alanda içki şişelerinden, hafriyat atıklarına, futbol toplarına, ahşap kaplamalara kadar her türlü katı atık bulunuyor.

Köprününün bugünkü durumuyla ilgili  konuşan vatandaşlardan Mevlüt Yılmaz, “Buradan geçerken çok pis kokuyor. Devamlı böyle. Yazın çok kötü durumda. Fabrikaların atığı var, rüzgâr işyerlerine kadar geliyor. Bu kokunun tarihi eserin yanında ne işi var? Böyle olmaz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.