Eski sevgili kabusu: Çantasına telefon koydu, tehdit etti!

Ayrıldığı kız arkadaşının çantasına gizlice koyduğu cep telefonundan arayarak tehdit ve hakarette bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan sanığın yargılanmasına başlandı.

Eski sevgili kabusu: Çantasına telefon koydu, tehdit etti!
banner150

Ayrıldığı kız arkadaşının çantasına koyduğu cep telefonundan ve ankesörlü hatlardan arayarak "tehdit" ve "hakaret" ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan sanığın yargılanmasına başlandı. Bakırköy 14. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, müşteki Münevver K. katıldı. Sanık Seyfettin T. ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada ifadesi alınan müşteki Münevver K., sanığın kendisine iftira atarak parasını çaldığını öne sürdüğünü belirterek, "Bu nedenle şikayetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum. Bu dosyayla birlikte 4 tane yargılama devam etmektedir. 5 tane de soruşturma vardır.'' dedi. Mahkeme, duruşmaya gelmeyen sanık hakkında zorla getirilme kararı çıkartılmasına karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Duruşmadan sonra gazetecilere açıklama yapan Münevver K., bugün burada yüzlerce kadının olmasını umut ettiğini, 5 yıldır şiddete maruz kaldığını savunarak, "Her gün bir kadın ölüyor. Benim can güvenliğim yok. Birileri artık bu yaşananlara sahip çıksın." dedi.

3 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Münevver K. ile sanık Seyfettin T.'nun bir süre arkadaşlık yaptıktan sonra 2013 yılında ayrıldıkları anlatılıyor. Ayrılmalarından sonra müştekinin şüpheli hakkında farklı tarihlerde şikayette bulunduğu, 2017 yılının Ağustos ayında şüpheli ile müştekinin Pendik'te buluştukları belirtilen iddianamede, T.'nin müştekinin bilgisi ve rızası olmadan çantasına bir telefon koyduğu ve müştekiyi bu telefondan ve ankesörlü hatlardan arayarak hakaret edip, tehditte bulunduğu ifade ediliyor. İddianamede, sanık Seyfettin T.'nin "hakaret" ve "tehdit" suçlarından 9 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.