Engin Nurşani son dakika en son sağlık durumu nasıl? Engin Nurşani kaç yaşında kimdir?

Engin Nurşani ile ilgili son dakika gelişmesi yaşanıyor. İnternet aramalarında Engin Nurşani kimdir sağlık durumu nasıl sorusu aranırken konuya ilişkin beklenen açıklama geldi. İşte ünlü türkücünün son durumuna dair son bilgiler... Detaylar ve en son haberler ve son dakika gelişmeleri kanalmaras.com'da...

Engin Nurşani kimdir, son dakika sağlık durumu nasıl soruların yanıtı yine magazin gündemine bomba gibi düştü. Engin Nurşani bugün hastaneye kaldırıldı. Babası Ali Nurşani sağlık durumu ile ilgili konuşarak yardım istemişti, bu duruma kayıtsız kalmayan Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Ünlü halk ozanı Aşık Ali Nurşani oğlu Engin Nurşani için video çekerek yardım talebinde bulunmuştu.

Sosyal medya üzerinden seslenen Nurşani, oğlu Engin Nurşani'nin gırtlak kanserine yakalandığını, tüm sevenlerinin desteğine ihtiyaçları olduğunu ifade etmişti.

Birçok ünlü ismin destek olduğu çağrı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gerekli işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Fahrettin Koca, Twitter hesabından gazeteci İsmail Saymaz'a yanıt verdi.

Koca, "Değerli halk ozanımız için gerekli işlemler bakanlığımızca başlatılmıştır. Hassasiyetinize ve halkımızın ozanımız için verdiği desteğe ayrıca teşekkür ederim." diye yazdı.

ENGİN NURŞANİ KİMDİR?

Gerçek ismi Engin Ayhan olan Engin Nurşani, 1984 yılında Almanya Krefeld'de dünyaya geldi. Annesi Alman vatandaşı olan Angelika Ayhan, babası ise Ozan Aşık Ali Nurşani’dir.  Babası aslen Gaziantepli, annesi ise Alman’dır.

Engin Nurşani okul eğitimini Almanya’da almıştır ve Lise mezunudur. Engin Nurşani dünyaya geldiğinde Türkülerle tanıştı yani babasının türküleriyle. Sürekli babası ile beraber çeşitli konserlere gitti ve 6 yasında saz çalmaya ve Türkü söylemeye başladı. Ve curayı eline alıp babasının desteği ile kendini çok iyi geliştirdi.

10 yaşlarında Türkü söylemeye ve bağlama çalmaya başladı. Babası Ozan Ali Nurşani gittiği konserlere Engin'i de beraber götürüp sahneye çıkartmaya başladı. Aradan yıllar geçtikçe kendini daha da iyi yetiştirdi. On Yedi yaşına geldiğinde kendisine profesyonel bir albüm çıkarmaya hazır hissetti. İlk etapta babası (Ali Nurşani) buna karşı çıktı çıkmasında haklıydı. Çünkü babası Aşık Nurşani 45 yıl içerisinde yaptığı bunca emeğinin karşılığını alamamıştı. Engin Nurşani’nin de aynı durumlara düşmesini istemediği için ona tepki göstermişti. Ama Engin babasının haberi olmadan İstanbul’a geldi ve babasının kaset yaptığı müzik şirketine albüm için başvurdu. Müzik şirketi Engin Nurşani’nin sesini ve yorumunu çok beğenip albüm çalışmalarına hemen başladı. "Beni Türk halk müziği sevdalısı yapan da Babam Aşık Ali Nurşani olmuştur" diye de ekliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.