Düzce'de sarmaşık kaplı ev ilgi görüyor! İçeriye giren şoke oluyor

Bu binayı evi durup bir daha bakıyor. 100 yılık ahşap evi sarmaşıklar sardı. Oktay ailesine ait olan ev, ilçeye gelenler tarafında büyük ilgi görüyor. İşte bu görenleri hayran bırakan ev ve hakkındaki ilginç bilgiler...

Düzce'de sarmaşık kaplı ev ilgi görüyor! İçeriye giren şoke oluyor
banner150

DHA'nın aktardığı bilgilere göre, Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Oktay ailesine ait 100 yılık ahşap ev sarmaşıklar nedeniyle büyük ilgi görüyor.

EVDE KEDİLERİ BESLİYORLAR

Oktay ailesine ait tarihi ev Kültür Varlıkları Koruma Kurulu tarafından koruma altına alındı. Metruk evi saran sarmaşıklar nedeniyle ev 'sarmaşık ev' olarak anılmaya başladı. Oktay ailesinin bireyleri ise evi kedilere tahsis ederek içinde sokak kedilerini beslemeye başladı.

"80 YAŞINDAKİ BİR AMCA HER GÜN GELİYOR"

Evin dedelerinden yadigar kaldığını söyleyen Mustafa Oktay, "Bu ev yaklaşık 100 yıllık bir ev. Herkesin ilgi odağı oldu. Ana yolun kenarında, yazın daha çok gelen oluyor. Yoldan geçenler evi görüp geliyorlar, fotoğraflıyorlar. Evlilik fotoğraflarını burada çektiriyorlar. Dede yadigarı olduğu için bu eve kıyamıyoruz. Benim amcalarım gelip, gidiyor. Birkaç tane amcamın kedisi var. Onlarla zaman geçiriyoruz. Bu evi kedilere bıraktık. Kedilerin evi olsun dedik. 80 yaşında amcam her gün gelir bunlara yemek verir gider" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.