Aynı dalda hem çiçek hem meyve!

Mevsimlerin birbirine karışması sonucu ağaçların da dengesi bozuldu. Çine ilçesinde armut ağaçları bir yanda meyve verirken aynı dalda çiçek açtı. Durumun şaşırtıcı olduğunu belirten çiftçiler ilk defa böyle bir manzara ile karşılaştıklarını söylediler

Aynı dalda hem çiçek hem meyve!
banner150

Çine Araphisarı mahallesinde yaşayan Ali İhsan Şimşek adlı çiftçi, tarlasında karşılaştığı manzara ile şaşkına döndü.

Tarlasında bulunan ‘Deveci’ cinsi armudun bir yanda meyve verirken diğer yandan da Ağustos ayında çiçek açtığını görünce şaşırdığını belirten Ali İhsan Şimşek, “Çocukluğumda polis oluncaya kadar çiftçilikle uğraştım. Polislikten emekli olunca yeniden memleketime dönüp çiftçiliğe devam ettim. 70 yaşındayım ilk defa armudun ağustos ayında çiçek açtığını ilk defa gördüm. Aynı dalda hem armut var. Bu cins armutlar Eylül ayında hasat edilir. Bakalım Ağustos ayında açan çiçekler de armut verecek mi? Bu durumun mevsimlerdeki dengesizlikten ve yaz yağmurlarının bu yıl fazla olmasından kaynaklandığını düşünüyoruz” diyerek Tarım Müdürlüğü yetkililerinin de durumu incelemesini istedi.

KAYNAK: İHA

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2018, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.