1 hafta önce evden ayrıldı! Engelli kadını arama çalışmaları devam ediyor

Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde zihinsel engelli Saliha Büyükkayaoğlu (59), bir hafta önce evden ayrıldı. Bir haftadır haber alınamayan engelli kadını bulmak için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

1 hafta önce evden ayrıldı! Engelli kadını arama çalışmaları devam ediyor
banner150

Kastamonu'nun İhsangazi ilçesine bağlı Enbiya köyünde ailesiyle birlikte ikamet eden zihinsel engelli Saliha Büyükkayaoğlu (59), bir hafta önce evden ayrıldı. Daha önce de evden benzer şekilde ayrıldığı öğrenilen Sahila Büyükkayaoğlu’nun geri dönmemesi üzerine jandarmaya kayıp ihbarında bulunuldu. İhbar üzerine jandarma ekipleri, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) tarafından arama çalışması başlatıldı.

Arama çalışmalarına jandarmaya ait ''Füme'' iz takip ve ''Garip'' isimli arama kurtarma köpeği ile UMKE'ye ait ''Gezgin'' isimli köpek de katılıyor. Ayrıca arazinin engebeli ve dağlık olması nedeniyle UMKE ve AFAD tarafından arama kurtarma çalışmalarında drone da kullanılıyor.

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.