FOX TV ekranlarında yayınlanan Yasak Elma yeni sezon bölümüyle Pazartesi akşamı ekrana geldi. Yapımın yeni bölümünde Şahika karakterinin olmaması dikkat çekti. Dizinin fenomen takipçileri Nesrin Cavadzade ayrıldı mı, neden yok sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesri Cavadzade diziden ayrıldı mı? İşte yanıtı.

Birbirinden ilginç hikayalerin anlatıldığı Yasak Elma yeni bölümü bomba gibi yerini aldı.

Büyük usta Neşet Ertaş'ın hayatı film oluyor Büyük usta Neşet Ertaş'ın hayatı film oluyor

Yasak Elma dizisinde Şahika Argun Kara karakterine hayat veren oyuncu Nesrin Cavadzade’yi yeni sezonda göremeyenler büyük bir şaşkınlık yaşadı. Geçen sezonun başarılı oyuncuları arasında yer alan ve Yasak Elma dizisinde Şahika karakterini canlandıran Nesrin Cavadzade’nin olmayışı üzüntü yarattı.

Yasak Elma Şahika neden yok?
Yasak Elma dizisinde Şahika karakterine hayat veren oyuncu Nesrin Cavadzade, 5. yeni sezonda kadroda yer almayacak isimlerden birisi oldu.

Nesrin Cavadzade kimdir?
Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de doğmuştur. Şahika Tekand Studio Oyuncularında 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Nesrin Cavadzade Türkçe'nin dışında, Rusça, İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

Üniversiteden sonra "Yersiz Yurtsuz" adlı TV dizisinde başrol oynadı. Dizinin hemen ardından Nesrin Cavadzade "Dilber'in Sekiz Günü" adlı filminde oynadı. Nesrin, bu filmdeki performansıyla Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerine layık görüldü. Hemen ardından yine bir Cemal Şan filmi olan "Acı" ile de yeniden Erzurum Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünün sahibi oldu. Bu filmin ardından, ara verdiği televizyon kariyerine, "Samanyolu" adlı dizi ile devam etti.

2011 yılı itibariyle "Al Yazmalım" dizinde oynamaya başladı. Aynı yıl içinde Hasan Tolga Pulat'ın yönettiği "Güzel Günler Göreceğiz" ve Murat Saraçoğlu'nun yönettiği "Yangın Var" filmlerinde başrol oynadı. "Güzel Günler Göreceğiz" filmiyle Antalya Film Festivali'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", Ankara Film Festivali'nde ve Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerini aldı. "Yangın Var" filmiyle yine Ankara Film Festivali'nde ve Sadri Alışık Ödülleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerine layık görüldü.

2011 yılında Cengiz Aytmatov'un ünlü eseri "Selvi Boylum Al Yazmalım"dan senarist Mahinur Ergun tarafından uyarlanan “Al Yazmalım” adlı dizide rol aldı.

2012 yılında "Ağır Roman"ın televizyon uyarlaması olan "Ağır Roman Yeni Dünya" dizisindeki Kara Leyla rolüyle yer aldı. Sinemadaki başarılarıyla öne çıkan oyuncu 2014 yılında da bu başarısını sürdürdü. Kutluğ Ataman'ın son filmi Kuzu , Erol Mintaş'ın ilk uzun metrajı Annemin Şarkısı ve Çanakkale Harbini anlatan Son Mektup'ta yer alan oyuncu Kuzu ile 51. Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı.

2014 yılında “Küçük Ağa” adlı dizide Sarp Levendoğlu, Birce Akalay, Zeki Alasya, Emir Berke Zincidi, Ruhsar Öcal, Remzi Evren, Kayhan Yıldızoğlu ile beraber rol aldı.

18 Mart 2015 tarihinde vizyona giren ve yönetmenliğini Özhan Eren’in yaptığı “Son Mektup” adlı sinema filminde Tansel Öngel ile başrolde oynadı.

Nesrin Cavadzade'nin Oynadığı Filmler ve Diziler
2019 - Cemil Şov (Sinema Filmi)
2019 - Aşk Tesadüfleri Sever 2 (Sinema Filmi)
2019 - Yasak Elma (Tv Dizisi)
2018 – El Desentierro (Sinema Filmi)
2017 - Bizim Hikaye (Tv Dizisi)
2017 - Fi (Puhu Tv)
2016 - Kış Güneşi (Efruz) (TV Dizisi) 
2015 - Çanakkale Yüzyıllık Mühür (Ayşe Kız) (TV Dizisi) 
2015 - Son Mektup (Sinema Filmi) 
2014 - Kuzu (Medine ) (Sinema Filmi) 
2014 - Annemin Şarkısı (Zeynep)(Sinema Filmi) 
2014 - Küçük Ağa
2013 - Görüş Günü Kadınları
2012 - Ağır Roman Yeni Dünya
2012 - Derin Nefes Al (Kısa Film)
2011 - Yangın Var
2011 - Güzel Günler Göreceğiz
2011 - Al Yazmalım
2010 - Samanyolu
2010 - Acı
2009 - Gitmek: Benim Marlon ve Brandom
2008 - Dilber'in Sekiz Günü
2007 - Pazar - Bir Ticaret Masalı
2007 - Yersiz Yurtsuz