WhatsApp yeni bir güncelleme hazırladığını duyurdu. Instagram'da durumunu paylaşan birinin profilinin yan tarafındaki yüzük artık WhatsApp'a taşınacak. Bu şekilde, kullanıcının paylaşım durumu olduğunu bileceğiz.

WebTekno'nun derlediği özel habere göre; Instagram'da bir mesaj kutusuna girdiğinizde veya birinin profilini arattığınızda, hikayeyi paylaşan kişinin profil fotoğrafında bunu belirtmek için bir kutucuk çıkacaktır. WhatsApp, uzun süredir ortalıkta dolaşan ancak henüz çok fazla kullanıcıya ulaşmayan "Durum" özelliğine bu sistemi getirmeye hazırlanıyor. WABetoInfo'ya göre, yeni özelliklerin önce iOS ve Android kullanıcılarına sunulması planlanıyor. Web sürümü için bu özellik hala geliştirme aşamasındadır.

Eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor! İşte iPhone 14'ün herkesten gizlenen fiyatı Eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor! İşte iPhone 14'ün herkesten gizlenen fiyatı

Yakında WhatsApp'a gelmesi beklenen özellik; sohbet sekmesinde, konuşmalarınızda veya kişiler listenizde durum paylaşan kişilerin profil fotoğraflarında tıpkı Instagram'da olduğu gibi yeşil bir kutu olacak. Aynı şekilde, profil resimlerine tıklayarak kişilerinizin durumunu da görebileceksiniz.

whatsapp-guncelleme

Şirketin bünyesine ekleyeceği bu özellikle durumların çok fazla kullanıcı tarafından görüntülenmesini amaçladığı kesin. Ancak bu konuda Instagram ile yarışabilir mi gerçekten bilemiyoruz. Sonuç olarak birçoğumuzun WhatsApp’ı sevdiklerimizle sohbet etmek için kullandığı bir gerçek. Platformun getirdiği bazı yenilikler oldukça hoş olsa da gerçekten durum özelliği konusunda pek çok kullanıcı aynı fikirde olmayacaktır. Bakalım, belki de ilerleyen günlerde tüm kişi listemizin durum paylaşımı yaptığını görürüz.