Meşhur WhatsApp uygulamasındaki abonelik özelliğinin bütün ayrıntıları belli oldu. 14 Mayıs'tan itibaren başlayacak abonelik sisteminden herhangi bir kısıtlama olmadan tüm kullanıcılar faydalanabilecek.

Dünyanın en çok kullanılan ve indirilen anlık mesajlaşma ve sohbet uygulaması WhatsApp, abonelik özelliğini 14 Mayıs'ta kullanıma sunacak. WhatsApp'ın daha önce bir abonelik sistemi üzerinde çalıştığı bilinirken, 14 Mayıs itibarıyla tüm kullanıcıların abonelik özelliğinden yararlanabileceği ortaya çıktı.

BEKLENEN GÜN 14 MAYIS'TA BAŞLIYOR

WhatsApp, 2014 yılında eski adı Facebook ve yeni adı Meta ile satın aldığı abonelik sistemini 14 Mayıs itibarıyla resmi olarak devreye aldı ve büyümeye devam ediyor. Donanımhaber'den alınan bilgilere göre; ücretli aboneliklerin aylık ortalama 1$ veya yıllık 10$ olduğu tahmin ediliyor.

14-mayista-resmen-basliyor-whatsappta-ucretli-abonelik-donemi-aylik-ucreti-belli-oldu

BAZI ÖZELLİKLER ABONELER ÖZEL OLABİLİR

Ücretli aboneliği tercih etmenizle birlikte, WhatsApp uygulamasını aynı anda birkaç mobil cihazda, tek bir hesapla kullanmanız mümkün olacak. Başka bir deyişle, veri senkronizasyonu ve kendi rahatınız için para ödemeniz gerekecek. Bu da işletmeler için işlerini kolaylaştırmak adına cazip bir seçenek olabilir. Ardından da zaman içinde, uygulamadaki yeni işlevlerin ve özelliklerin yalnızca ücretli aboneler tarafından kullanılabilir hale getirilebileceği belirtiliyor.

Gözden kaçırmayın

GetContact geliştiricisinden 'hacklenme' açıklaması: Bizi tehdit ediyorlar GetContact geliştiricisinden 'hacklenme' açıklaması: Bizi tehdit ediyorlar

WhatsApp'ın popülaritesi göz önüne alındığında, şirketin yalnızca ücretli abonelere, yazılımın ücretsiz sürümünde bulunmayan özellikler sunarak her yıl milyarlarca dolar kazanabilmesi çok da zor görünmüyor.