Kahramanmaraş’ta 6 kardeşten biri olan bir iş yerinde tezgahtarlık yapan Mehmet Eser, iki gözündeki 3 farklı renkle dikkat çekiyor. Erkek evladı olmasını istediği annesi tarafından yapılan dua sonrası dünyaya gelen Mehmet Eser’in sol gözü kahverengi ve mavi, sağ gözü ise yeşil.

Doğuştan sol gözü kahverengi ve mavi, sağ gözü ise yeşil olarak dünyaya gelen Eser, görenlerin ilgi odağı oldu. Eser'in görme oranı yüzde 36'dan 70'e çıkınca malulen emekli olmak zorunda kaldı.

VAN KEDİSİNE BENZETİLİYOR

Eser, “Annemin ilk önce 4 kızı olduğu için erkek evladının da olmasını beklermiş. Malik Ejder türbesine gitmiş ve burada yaptığı duasında, ‘Evlatlarımdan oğlum olursa kızlardan farklı olsun’ diye. Gözlerim renkli, abimin de saçı beyaz olmuş. Sol gözüm kahverengi ve mavi, sağ gözüm ise yeşil. Van kedisi olduğumu söyleyen çok oluyor. Kızlar ve çocukların da dikkatini çekiyor. Özellikle ilkokul hocam en ön sıraya oturturdu beni gördüğünde mutlu olduğunu söylerdi” dedi.

renkli-gozler

GÖRME KAYBI ARTTI

Kahramanmaraş dahil çok sayıda ilde nefes kesen operasyon: 400 gözaltı Kahramanmaraş dahil çok sayıda ilde nefes kesen operasyon: 400 gözaltı

2007 yılından sonra görme rahatsızlığında oluştuğunu da ifade eden Eser, "Görme kaybım, yüzde 36’dan yüzde 70’lere çıkınca malulen emekli oldum. Göz tabakası incelmesi varmış ve nakil olması lazım deniliyor ama kendi ihtiyacımı karşılıyorum. Çok şükür bu şekilde yaşıyorum” diye konuştu.