Uzaylıların gerçek olup olmaması konusunda tartışmalar sürerken İspanya'daki Vigo Üniversitesi'nde doktora öğrencisi olan Alberto Caballero konuyla ilgili araştırma yaptı ve ilginç sonuçlara ulaştı. Caballero'ya göre 4 adet uzaylı uygarlığı var ve bu uygarlıkların dünyaya saldırma oranı %0.026 olarak tespit edildi.

TeknolojiOku'dan alınan bilgilere göre; Samanyonu inceleyen İspanya'daki Vigo Üniversitesi'nde doktora öğrencisi olan Alberto Caballero'ya göre Samanyolu'nda belki de keşfedilmemiş milyonlarca yaşam alanı olabilir. Hatta Caballero'nun yaptığı yeni araştırmasına göre Dünya'ya saldırması muhtemel olduğu düşünülen 4 düşman uzaylı uygarlığı keşfedildi.

Caballero, insanlık tarihine bakarak araştırmasına başladı. Doktora öğrencisi Caballero bu makalesi aracılığıyla, insan uygarlığının yerleşik bir dış gezegene saldırma veya istila etme olasılığını tahmin ederek düşman dünya dışı uygarlıkların yaygınlığını tahmin etmeye çalıştı.

Servetinin yarısını kaybeden Zuckerberg, kripto para işini de bırakma kararı aldı Servetinin yarısını kaybeden Zuckerberg, kripto para işini de bırakma kararı aldı

Caballero, 1915 ile 2022 arasında bir diğerini işgal eden ülkeleri de araştırmasına eklemiştir. Bu süre zarfında, dünyanın 195 ülkesinden 51'inin bir miktar istila hareketinde bulunduğunu söyledi. Ardından doktora öğrencisi, küresel askeri harcama yüzdesine göre her ülkenin bir işgal başlatma ihtimalini hesapladı.

Her bir ülkenin istila olasılıkları hesaplandıktan sonra, insanlığın yıldızlararası seyahat etme yeteneği olmadığı için uzaylılar tarafından istila edilmemiz ihtimalinin %0.026 olasılık olduğunu söyledi. Araştırmada “Son 50 yılda işgallerin sıklığı %1,15 oranında azaldı.

Bu arada, dünya enerji tüketimi yüzde 2,24 ile istikrarlı bir şekilde artıyor.” ifadeleri yer aldı. İnsanların uzayda bir medeniyeti saldırma olasılığı düşük olsa da diğer gezegenlerdeki teknolojide hakkında bir fikrimiz olmadığı için onların bize saldırma ihtimali mevcut diyebiliriz.