Ayçiçek yağında stokların tükenmesi ve fiyatların daha da artması riskine karşı vatandaşlar markete akın ederken, ünlü anketçi Mehmet Ali Kulat dikkat çeken tespitte bulundu.

Enerji fiyatları, artan tarımsal girdiler ve döviz kuru farklılıkları ile Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş günleri ayçiçek yağı stoklarını ve fiyatlarını etkiledi. Bununla birlikte yağ fiyatlarının yükseleceğinden endişe eden vatandaşlar akın akın market ve avm'lere koştu.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, ayçiçek yağı için marketlere koşan vatandaşlar hakkında dikkat çeken tespitte bulundu.

İnsanların marketlere doluşmasının stoklarla ilgisi olmadığını belirten Mehmet Ali Kulat, "Millet Yağ bitecek diye değil; YAĞIN FIYATI uçuyor diye koşuyor. Tıpkı PETROL gibi." dedi.

"Hayal gibi duruyor" deyip açıkladı! İslam Memiş'ten altın yatırımcısına uyarı "Hayal gibi duruyor" deyip açıkladı! İslam Memiş'ten altın yatırımcısına uyarı

Kulat'ın paylaşımı aynen şöyle:

"İnsanların Ayçiçek Yağı için marketlere doluşmasını; "Ülkede kaç ay yetecek Ayçiçek Yağı varken marketlere koşmanın nedeninde art niyet" arayanlar! Siz hala milletin derdini anlamıyorsunuz... Millet Yağ bitecek diye değil; YAĞIN FIYATI uçuyor diye koşuyor. Tıpkı PETROL gibi."

mehmet-ali-kulat