MetroPOLL Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar, son anket sonuçlarını paylaştı. Sencar, Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 puan önünde olduğunu söyledi.

Erdoğan'dan gazetecilere talimat: Gereğini yapacaksın, bak Ahmet bey gereğini yapıyor Erdoğan'dan gazetecilere talimat: Gereğini yapacaksın, bak Ahmet bey gereğini yapıyor

2023 seçimlerinde muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı henüz kesinleşmedi. Kulislerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın ismi öne çıkarken, son anket sonuçları gündeme bomba gibi düştü. 

 Ruşen Çakır'ın programına konuk olan MetroPOLL Araştırma Şirketi'nin kurucusu Özer Sencar, programda anket sonuçlarına ilişkin çarpıcı bilgiler verdi.

"AÇIK ARA HERKESİ GEÇİYOR"
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın anketlerden 'kasti' olarak birinci çıkarıldığı yönündeki iddialara yanıt veren Sencar, "Bizim cumhurbaşkanı ölçümlerinde başından beri Mansur Yavaş, açık ara herkesin önünde. Onu hemen yakın Ekrem İmamoğlu takip ediyor. Kılıçdaroğlu ve Akşener oldukça gerisinde. Bunu insanlar Mansur Yavaş'a özel bir şey yaptığımız şeklinde algılıyorlar. Benim Mansur Yavaş ile bir gönül ilişkim yok" dedi.

"MANSUR YAVAŞ 15 PUAN ÖNDE"
Sencar, "Cumhurbaşkanlığı seçimleri gündeme geldiğinde beri soruyoruz. Şimdiye kadar Mansur Yavaş'ı geçen kimse yok. Erdoğan dahil. Erdoğan mı Mansur mu diye sorduğumuzda 15 puanla Mansur önde çıkıyor" ifadelerini kullandı.