CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin eski otobüsleri boyayıp, yeniden hizmete sokmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Kanal Maraş, yaptığı özel haberlerle gündemi belirliyor.

Yine Kanal Maraş'ın bir özel haberi ülke gündemini sarstı. Herkes bu haberi konuştu. Haber, sosyal medyanın yanı sıra Türkiye'nin en çok izlenen haber kanallarının da gündemine girdi.

Habere göre; AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl satın aldığı 5 otobüsü boyayarak, yeni hizmete sunulan otobüslerle birlikte tören alanına dizmesi vatandaşların tepkisine yol açmıştı.

yeni belediye-otobusleri

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş ise bu otobüslerle ilgili dikkat çeken bir yazılı açıklama yaptı.

Kahramanmaraş'ta çöp krizi! Ortalık mikrop kaynıyor Kahramanmaraş'ta çöp krizi! Ortalık mikrop kaynıyor

Açıklamaya; "Hani bir laf var 'kırk yıllık yoğurtçuyum böyle bakraç görmedim' sözünü hatırlatarak başlayan Ateş şunları söyledi:

30 yıldan beri siyasetin içerisindeyim böyle bir üçkat ne duydum ne gördüm.

Arkadaş geçen yıl alınan otobüsleri boyayıp yeni otobüs aldık diye şehrin içinde gezdirmek nedir ya?

Geçen gün Necip Fazıl Kültür Merkezi'nin önünde sirenler ve kornalar çalarak giden konvoyu gördüğümü Saydım 9 tane otobüs. Kendi kendime herhalde belediye yeni otobüs almış onun tanıtımını yapıyor diye düşündüm. Aradan 1 saat geçmeden bomba patladı. Yeni alınan 5 otobüsün yanına geçen yıl alınan Turkuaz 4 otobüs Gaziantep'te boy atılarak sanki yeni alınmış gibi şehir içinde dolaştırılmış.

Bu en hafif deyimiyle insanların aklı ile dalga geçip onunları aldatmaktır, bir Belediye Başkanı ya da belediye idare eden yöneticiler böyle bir şeye niye tevessül ederler?

Almışsın zaten 5 tane yeni otobüs.

Sonra niye tekrar kırmızıya boyatırsın? Bunu yapmak için para ödüyorsun. Tabii bir de ne kadar para ödendi bunu da merak ediyoruz.

Sanıyorum Hayrettin bey görev süresi bitip gidinceye kadar bu tarz haberlerle gündeme gelmeye devam edecek. Bizler de eleştirecegiz, gazeteciler yazacak. Sonra Hayrettin bey herkese buğz edecek. Daha sonra da Ankara ve İstanbul'a laf atmaya çalışacak. Güzel kardeşim sen boşver Ankara, İstanbul ve İzmir'i sen hizmet etmek için yetki aldığı şehre hizmet et. Tabii edebiliyorsan.