03 Eylül 2020 tarihinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Otogarı’nda düzenleme ve bakım çalışmalarına başladı. Aradan 2 yıl geçmesine rağmen bitmeyen tadilat kamuoyunun büyük tepkisini çekmeye devam ediyor.

Kahramanmaraşlı vatandaşlar bitmeyen bu yenileme çalışmalarından bir hayli şikayetçi. Mevcut durumda otogarın içini kullanamayan Kahramanmaraş halkı, her yolculukta sorun yaşadıklarını belirterek yenilemenin bir an önce sona ermesini istiyorlar.

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş ise 2022 yılının bu ilk günlerinde otogara giderek çalışmaları yerinde gözlemleyip otogarın bitmediğini görünce, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü seslenerek ''Sayın Güngör önemli olan vatandaşın sorunu çözmek ise inat etme gel şu işi bize bırak, otogarı bir an önce hizmete açalım."  eleştirisinde bulundu.

Ünal Ateş, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Saygıdeğer basın mensupları değerli hemşehrilerim 2022 yılına girdik. 2020 yılından beri bir türlü bitirilemeyen otogar tadilatı bitmiş mi diye bir göz attık. Maalesef hala otogar açık değil, tadilat hala bitmemiş. Basit otogar tadilatını yapamayan Büyükşehir Belediyesi'ne artık ne diyeceğimizi bilmiyoruz. Bu beceriksizlik ile bu kente hizmet edemeyen bu anlayış, şehrimizin geçip giden yıllarının heba olmasına sebep oluyor. Artık bu ızdıraba bir son vermek için buradan Büyükşehir Belediye Başkanına bir çağrı yapıyorum; Sayın Hayrettin Güngör, bu otogarın tadilatını bitiremeyecekseniz gelin daha fazla vatandaşa eziyet etmeyin ve bize bırakın, müsade edin. Türkiye'deki birçok Büyükşehir Belediye başkanlarımızdan herhangi biri ile görüşüp bu otogarın tadilatını en kısa sürede bitirip vatandaşımızın hizmetine açalım. Hizmetin kimden geldigi önemli değil. Sayın Güngör önemli olan vatandaşın sorunu çözmek ise inat etme gel şu işi bize bırak otogarı bir an önce hizmete açalım."