CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, DSİ ve Büyükşehir Belediye yetkililerine, Kahramanmaraş'ın kılavuzlu baraj gölü su havzası üzerine yapılan küçük saray tipi binaların 'kaçak mı, ruhsatlı mı' diye sordu.

Gözden kaçırmayın

Meteoroloji Kahramanmaraş'ı uyardı: Bahar gelmeyecek galiba! Meteoroloji Kahramanmaraş'ı uyardı: Bahar gelmeyecek galiba!
  • -Ey DSİ yetkilileri...
  • -Ey belediyenin yetkilileri...
  • -Baraj gölü havzasına yapılan bu devasa binalardan haberiniz var mı?
  • -Buralar imara açıldıysa bu çöplük ve pislik nedir?
  • -Açılmadıysa bu yapıların burada işi nedir?
  • -Eğer bu yapıları yapanlara bu ülkenin kanunları işlemiyorsa ve siz o kanunları uygulamıyorsanız o koltuklarda niye oturuyorsunuz?

barajevi

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş yayınladığı video ile, Kahramanmaraş'ın Kılavuzlu baraj gölü su havzasındaki DSİ'ye ait kamu malı üzerine yapılan devasa binalar ile ilgili yetkililere yöneltmiş olduğu "ruhsatlı mı, değil mi? Bu yapılar buralara nasıl yapılıyor? soruların cevabını istedi.

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş'in açıklamasının tamamı şu şekilde;

"Kılavuzlu Baraj'nın kenarında akılalamaz bir kirlilik var. Baraj gölünün kıyısı resmen çöplüğe dönmüş.  Bu çok ayıp ve yanlış. Bu psliklerin biran evvel ortadan kaldırılmalı. Ayrıca gölün kenarında hiçbir yer kalmamış. Bu yapılar gerçekten ruhsatlı mı, değil mi? Bu yapılar nasıl yapılıyor? Ormanın içine yapılmış 'triplex villalar' görünüyor. Buralar tapulu araziler mi? Buraların imarı var mı? Burada devasa binalar nasıl yapılıyor? Bununla ilgili acaba yetkililerin bir çalışması var mı ya da yetkililerin bunlardan haberi var mı? Eğer bunlardan haberi varsa, buralar imara açılmışsa, buralar yerleşim bölgesi ise bu pislik ve bu kirlilik nedir? Bunları yetkililerin oturup düşünüp cevabını vermelidirler diye düşünüyorum." dedi.

Kılavuzlu su havzasındaki DSİ arazilerine el atan ve çöken kişilerle ilgili Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan daha önce suç duyurusunda bulunmuştu.