Bir süredir sığınmacılarla ilgili tahrikleriyle bilinen Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Karkamış’ta siyasi açıklamalarını sürdürdüğü esnada vatandaşların tepkisi ile karşılaştı. Tepkilerin artması üzerine Özdağ bir dükkana sığındı.

Ümit Özdağ'ın şehit yakınlarına taziye ziyareti ve açıklamalar yapmak üzere Karkamış'a gelmesiyle gerginlik çıktı. Özdağ gazetecilere açıklama yaparken hükümetin Suriye politikasını eleştirince ortalık kızıştı. Özdağ'ı protesto edenlerle Zafer Partililer atışma yaşadı.

Bunun üzerine Özdağ da konuşmasını yarıda kesti. Ümit Özdağ, ziyaretlerinin bilinçli olarak provoke edildiğini savundu. Zafer Partililer ile yaklaşık 40 kişilik grubun arbedesi çelik kuvvet polislerinin araya girmesiyle son buldu. İşte Karkamış'ta yaşanan gerginliğin ayrıntıları ve görüntüleri...

Ekmeğe peş peşe zam gelince vatandaşlar çareyi böyle buldu Ekmeğe peş peşe zam gelince vatandaşlar çareyi böyle buldu

Terör örgütü PKK-YPG'nin roketli saldırılarına hedef olan Karkamış'ta inceleme yapan Ümit Özdağ'a vatandaşlar tepki gösterdi.

Başta Suriyeliler konusunda olmak üzere aykırı açıklamaları ile bilinen Özdağ, Suriyelilerle ilgili açıklama yaptığı esnada vatandaşlardan sert uyarılar aldı.

Vatandaşlar, "Bugün yapmayın, acımız var. Her siyasi partinin genel başkanı acımızı paylaşıyor. Bugün yapmayın" diyerek Özdağ'a tepki gösterdi. Kimi vatandaşlar ise yuhaladığı Özdağ'dan bir an önce ilçeyi terk etmesini istedi.

Tepkilerin artması üzerine Özdağ, polis ekiplerinin yoğun güvenlik tedbirleri ve partililerin arasında önce bir dükkana sığındı, ardından geniş güvenlik tedbirleri arasında ilçeden ayrıldı.