İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool, yakından takip ettiği Trabzonspor'un başarılı file bekçisi Uğurcan Çakır için Norveç-Türkiye maçına izleme komitesi gönderecek.

BU AKŞAM TAKİP EDECEKLER

Ada basınında yer alan iddialara göre Liverpool, Uğurcan’ı sezon sonu kadroya katmak için çalışmalara başladı. Buna göre, milli kalecinin performansını daha yakından takip edebilmek amacıyla da bu akşam oynanacak Norveç-Türkiye karşılaşması için bir ekip görevlendirdiği iddia edildi. Son olarak Türkiye-Hollanda karşılaşmasında iyi bir performans ortaya koyan ve bir de penaltı kurtaran 24 yaşındaki kalecinin artan performansının birçok kulübü harekete geçirdiği kaydedildi.

25-30 MİLYON EURO TALEP EDİLİYOR

Trabzonspor yönetiminin ise Avrupa’ya transferi gündeme gelen Uğurcan’ın satışı konusunda, 25-30 milyon Euro civarında bir bonservis bedeli ve sonraki satışından da pay talep ettiği, gelen tekliflerin de buna göre dikkate alınacağı ifade edildi.

Trabzonspor ile 30 Haziran 2024 tarihine kadar sözleşmesi bulunan Uğurcan Çakır, bu sezon yüzde 76’lık kurtarış yüzdesiyle 29 maçın 10’unda kalesini gole kapattı, toplamda 30 gol yedi.