Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe ve Trabzonspor; Konferans Ligi'nde Başakşehir ve Sivasspor galibiyetle geceyi galibiyetle kapattı. Türkiye, UEFA ulusal puanlama sıralamasında aldığı bu dört galibiyetle dört sıra yükselerek 14. sıraya yükseldi.

Türk futbolu iyi bir gece bıraktı. Avrupa Kupası'nda ülkemizi temsil eden Fenerbahçe, Trabzonspor, Başakşehir ve Sivaspor, dün akşamki maçta rakiplerini yenerek hem ülkeyi sevindirdi hem de UEFA ulusal sıralamasına büyük katkı sağladı.

RAKİPLERE SAHAYI DAR ETTİK

Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe, deplasmanda AEK Larnaka'yı 2-1, Trabzonspor ise evinde Fransız devi Monaco'yu 4-0 mağlup etti. UEFA Konferans Ligi'nde Başakşehir evinde Letonya'nın Rigas'ı 3-0, Sivasspor ise Balkani'yi 2-1 mağlup etti.

BİR GECEDE 2.200 PUAN

Fransızlar duyurdu! Moussa Dembele Aslan oluyor Fransızlar duyurdu! Moussa Dembele Aslan oluyor

Bu skorların ardından Türkiye, UEFA ülke puanlama sıralamasında yükselmeye devam etti ve 4 delegemizin tamamının galibiyetiyle rahatladı. Bu akşam 4 galibiyetle birlikte takımımız bir gecede 2.200 sayı kaydetti.

4 SIRA BİRDEN ATLADIK

Türkiye, Avrupa macerasına toplam 27.900 kişi ile 18. sırada başladı ve haftayı 14. sırada tamamladı. Türkiye Eylül başında 20. sıradaydı ve sezon boyunca altı haneli büyüme kaydetti. Türkiye üçüncü haftayı 25.500 puanla 18. sırada yer alıyordu.

YENİ HEDEF İLK 12'YE GİRMEK

Bu sezon Avrupa'ya 4 takım gönderen Çin Süper Ligi, sezon 15 ve üzeri takımla tamamlanırsa yine 5 takım gönderecek. Türkiye sezonu 12. sırada bitirirse, 2024/2025 sezonunda tekrar Şampiyonlar Ligi'ne direkt takım gönderebilecek.

GEÇEN SEZONU SOLLADIK BİLE

Geçen sezonu 6.700 puanla kapattık. Temsilcimiz bu sezon 7.200 puana ulaştı.