Popüler sosyal medya uygulaması olan Twitter, devlet bağlantılı hesaplara etiket koyma özelliğini Türkiye dahil 16 ülkeye daha getiriyor. Şirketten yapılan açıklamada, özelliğin 17 Şubat’ta devreye gireceği, devlet kurumları ve kilit görevlerdeki kullanıcıların Twitter hesaplarında bu etiketin yer alacağı bildirildi.

ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter, yalan haberlerin önüne geçmek ve devlete bağlı hesapları tespit etmek amacıyla başlattığı etiket uygulamasını genişletiyor.

TÜRKİYE DAHİL 16 ÜLKEYE SUNULACAK

Mikro blog platformu 17 Şubat Çarşamba gününden itibaren Türkiye dahil 16 ülkede daha bu sistemin kullanıma gireceğini duyurdu. Söz konusu etiketleme sistemi ile bir süredir ABD, İngiltere, Çin, Fransa ve Rusya’da devlet bağlantılı hesapları etiketleyen platform bu özelliği 16 ülkede daha kullanıma sunacak.

Aynı yazıya göre, karar 17 Şubat itibari ile ülkemizde kullanıma girecek. Bu tarihten itibaren devlet kurumları ve kilit görevlerdeki kullanıcıların Twitter hesaplarında bu etiket yer alacak.

AMAÇ, DEVLETE BAĞLI HESAPLARI TESPİT ETMEK

Ülkelere göre en popüler emojiler belli oldu Ülkelere göre en popüler emojiler belli oldu

Twitter tarafından “Devlete bağlı hesapları tespit etmek için çalışmalarımızı genişletiyoruz” başlığı ile duyurulan karar sonrası bu sistemin geçerli olacağı ülke sayısı da 21’e yükselmiş olacak.