Elon Musk'ın satın alma kararından sonra yönetim ve çalışan kadrosunda ciddi değişimler olacağı aktarılmıştı. Twitter'ın şu anki CEO Parag Agrawal, şirketin iki üst düzey yöneticisini işten çıkardı ve işe alımların durdurulduğunu bildirdi.

WebTekno’dan alınan bilgilere göre; Twitter’ın üst düzey yöneticilik pozisyonlarında da anlaşmazlıklar çıktı. Şirketin Ürün ve Tasarım Müdürü Keyvon Beykpour, resmi hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla kibarca(!) işten çıkmasının istendiğini açıkladı.

Gözden kaçırmayın

Sosyal medyada deprem: Yüz milyonlarca Twitter kullanıcısını ilgilendiriyor... Sosyal medyada deprem: Yüz milyonlarca Twitter kullanıcısını ilgilendiriyor...

İŞTE O AÇIKLAMA

“Yedi yıl sonra şirketten ayrılıyorum. Parag, farklı bir ekibi farklı bir yöne çekmek istediğinden dolayı ayrılmamı istedi. Ayrılışımın böyle olacağını düşünmemiştim.”

Şirketin Tüketici Ürünleri Başkan Yardımcısı Jay Sullivan’ın Beykpour’un pozisyonunu alacağı aktarıldı. Bunun yanı sıra şirketin Ürün Gelirleri Genel Müdürü Bruce Falck’ın da Parag Agrawal tarafından işten çıkarıldığı, yerine geçici olarak tıpkı diğer pozisyonda olduğu gibi Jay Sullivan’ın getirildiği ifade edildi.

İŞE ALIMLAR DURDU

The Verge tarafından ulaşılan bu e-postada, Agrawal’ın Beykpour ve Falck’ın işten çıkarıldığının haberini vererek onlara teşekkür ettiği görüldü. Ayrıca, şirkette son zamanlarda yaşanan değişikliklere dem vuran 37 yaşındaki CEO, bu kararların platformu güçlendirmek için verildiğini aktardı.

Agrawal ayrıca, paylaştığı e-postada işe alımların (önemli pozisyonlar dışında) durdurulduğunu ve bazı harcamaların (seyahat, etkinlikler, gayrimenkul gibi işle alakalı olmayan) azaltıldığını da aktardı.