Türkoğlu'nda kültürel etkinlikler devam ediyor

Kahramanmaraş'ta geçtiğimiz günlerde Nihat Hatipoğlu, Mustafa Karataş ve birçok değerli sanatçıyı ağırlayan Sosyal ve Kültürel faaliyetlerin öncüsü Türkoğlu Belediyesi, bu kez de Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel’e ev sahipliği yaptı.

Kahramanmaraş Türkoğlu Belediyesi’nin Sosyal ve Kültürel  Etkinlikleri kapsamında, 'Payitahtın Son Sahibi Abdülhamid Han' konulu konferans programı halkın yoğun katılımı ile Misak-ı Milli Konferans Salonunda gerçekleştirdi.
Programa, İlçe Kaymakamı Gürbüz Saltaş, Belediye Başkanımız Osman Okumuş, Kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Osman Okumuş; Belediyemizin görevlerinden bir tanesi de böyle sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemek, şehirleşmeyle beraber Türkoğlu’na bir ruh katmak, için mücadeleler veriyoruz.

Bu zamana kadar sosyal ve kültürel faaliyetlerin öncüsü olduklarını belirten Okumuş; ''Bundan sonrada böyle kültürel anlamda hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.  Organize Sanayileri, Lojistik merkezleri, bacaları tüten bir sanayi ilçesinin yanı sıra üniversitesi olan öğrencileri ile dolup taşan bir ilçe olmayı hedefliyoruz. Gençlerimize,  vatandaşlarımıza tarihini, geçmişini bilmeleri için böyle değerli hocalarımızla konferanslar düzenliyoruz. Bizim okuduğumuz zamanlarda Abdülhamid’in ne olduğunu nasıl biri olduğunu çok güzel öğretmediler, ama siz gençler bu konuda daha şanslısınız inşallah Talha hocam Abdülhamid’i en ince ayrıntısına kadar sizlere anlatacaktır. 
Ben kendisine şahsım ve Türkoğlu’lu hemşerilerim adına hoş geldiniz diyorum ve kıymetli hocamla sizleri baş başa bırakıyorum. Herkese iyi akşamlar diliyorum.''
ifadelerini kullandı. 

Başkan Okumuş, program sonunda öğrencilere Talha Uğurluel’in imzalı kitaplarını hediye etti.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
46 musti
46 musti - 2 yıl Önce

Tşk.Hocam.birde Türkoğlunun verimli toprakları betonlaşmasa.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.