Türkoğlu Belediye Spor sezona fırtına gibi hazır

Türkoğlu Belediye Spor Futbol Takımı, sezonun ilk maçı öncesi düzenlenen yemek programında bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı.

Türkoğlu Belediye Spor sezona fırtına gibi hazır

Türkoğlu Spor Tesisinde yapılan antrenmanın ardından, Türkoğlu Belediyesi Nikah Sarayında gerçekleştirilen programda yeni değişen kurallar hakkında futbolculara bilgilerin yanı sıra moral ve motivasyon verildi.

Programda futbolculara hitaben konuşan İl Hakem Komite Başkanı Veli Ünlü yeni değişen kurallar hakkında dikkat çekerek şunları kaydetti, “ Biz burada Futbol Federasyonun bu seneki 2016-2017 sezonu boyunca değişen yeni kurallarla ilgili bir sunum yapacağız. Türkoğlu Belediye Sporun bu tür bir girişimde bulunması bizim hem hakem camiamız olarak, hem futbol camiamız olarak gerçekten onura etmiş durumda, çok da mutlu olduk. Ve bununla ilgili de sürekli olarak amatör kulüplerimize yayınlıyoruz, duyuruyoruz, söylüyoruz. Biz hazırız, sizlere her türlü eğitim bilgi vermeye. Bizden istediğiniz zaman gece gündüz amatörün yanındayız. 
Öncelikle size hayırlı akşamlar diliyorum ve önünüzdeki maçlarınızda, müsabakalarımızda başarılar diliyor ve sportmence, centilmence bir sezon geçirmeniz temennisinde bulunuyorum. 

Buradaki kurallara değişikliklere iyi dikkatli bakarsanız ve daha sonrada kafanıza takılanları sorarsanız çok mutlu oluruz. Kafanıza takılan bir tek cümle dahi olsa sorarsanız seviniriz.” dedi.

Türkoğlu Belediye Spor Başkanı Süleyman Topcuoğlu konuşmasında ise;” Futbol tabi ki teknik bir oyun, akılla ayakların birleştiği anda başarının geleceğidir. Dolayısıyla da oyun oynarken bazı kurallarımız var. Bu kuralları hem hatırlatmak, hem bilgilerimizi tazelemek için İl Hakem Kurulumuzdan bunu talep ettik. Onlarda bizleri kırmadı geldi, teşekkür ediyoruz. Şunu kafamıza koymamız lazım yani biz futbolcuyuz, çok gergin, stres anlarda olacağız. Ama şunu kesinlikle aklımızdan çıkarmayalım centilmenlik kurallarını kesinlikle çiğnemeyeceğiz. Yakışır bir şekilde futbolumuzu oynayacağız. Sinirinizi o an yendiğiniz zaman başarı arkasından gelir, ama o sinirle beraber kalkar bir harekette bulunursak, hem kendinizi yakarsınız, hem takımı yakarsınız, dolayısıyla verdiğin bu bir haftalık emeğiniz boşa çıkar. Onun için biz burada özellikle rica ediyoruz. Kesinlikle rakip hata yapar, tahrik eder, hakem görmeyebilir sonuçta insan, yani hareketi görmeyebilir, kaçırabilir ama takmayacaksınız. Kesinlikle işinizi yapacaksınız. 

Burada şunu belirtmek isterim ki, iki gün sonra maçımız var. Disiplinden asla ve asla vazgeçmeyiz. Öncelikle başarılar dileyerek, şimdiden tebrik ediyor ve başarılı bir sezon geçmesini diliyorum. Sakatlıklardan mümkün oldukça sakınmanızı ve bu doğrultuda çalışmamıza devam edip sezonu güzel bir şekilde inşallah kapatacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Pazar günü saat 14:00'de Türkoğlu stadındaki sezonun ilk maçına tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz, diyerek konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE