Başkan Okumuş engelli genç için balkona asansör yaptırdı

Kahramanmaraş'ta ailesiyle birlikte yaşayan bedensel engelli Selahattin Orçan, Başkan Okumuş'un balkona asansör yaptırmasıyla, ikinci kattaki evine rahatlıkla inip çıkabiliyor.

Başkan Okumuş engelli genç için balkona asansör yaptırdı
banner150

Sosyal projeleri ile güzel işlere imza atan Türkoğlu Belediyesi bir engelli vatandaşın isteğini daha yerine getirdi.

Özellikle engelli kardeşlerimize sayısız tekerlekli sandalyeler gibi yardımların yanı sıra bir çok hizmetler yapan Türkoğlu Belediyesi, Beyoğlu mahallesinde yaşayan 21 yaşındaki Selahattin Orçan'ın asansör isteğini yerine getirdi. 

Yaklaşık 2 ay önce, Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Camkemik hastası Selahattin Orçan'ı evinde ziyaret ettiler.

Ziyarette; Selahattin, evlerinin ikinci katta olduğunu ve evden dışarıya herzaman çıkamadığını belirtmesi üzerine Belediye Başkanından asansör talep etti. Başkan Okumuş'ta en kısa sürede isteğini yerine getirdi. 

Hayallerim gercek oldu diyen Selahattin Orçan; "Her zaman babam evde olmuyor, eve inip çıkmam çok zor oluyordu. Eve çıkarmaları için amcalarımı, dayılarımı arıyordum. İki ay önce Milletvekilimiz Sayın İmran Kılıç, Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş ile birlikte ziyaretimize geldiler. Benden bir isteğin varmı dedikler. Bende asansör olmasını istiyordum, söz verdiler ve hemen çalışmalara başlanmıştı. Şimdi ise faaliyete geçti, istediğim gibi çarşıya gidiyorum, geziyorum geliyorum. Hepsinden Allah razı olsun teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.