Türkoğlu Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında dükkânlarını kapatmak zorunda kalan ve iş yapamayan berber ve kuaförlere gıda yardımında bulundu.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde 21 Mart akşamından itibaren iş yerleri kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salonu sahiplerine Türkoğlu Belediyesi tarafından yardım kolisi dağıtıldı.

Belediye ekipleri ilk olarak, Türkoğlu ilçe merkezi, Kılılı, Uzunsöğüt, Yeşilyöre, Kırmakaya, Yolderesi ve Doluca mahallesindeki berber ve kuaförlere dağıtım yaptı. Sonrasında ise Beyoğlu, Şekeroba, Çakallıhasanağa ve diğer mahallelerdeki Berber ve Kuaförlere yardımlarını devam ettirecekler.

Belediye Başkanı Osman Okumuş, amaçlarının esnafa destek olmak olduğunu belirterek, “Tüm dünyayı saran Kovid 19 salgını nedeniyle yakın teması engellemek amacıyla hükümetimizin almış olduğu karar gereği berber, bayan kuaförü gibi iş yerlerini kapatan esnaflarımıza destek olduk. Bundan sonrada her zamana olduğu gibi esnaflarımızın yanındayız olmaya da devam edeceğiz. İnşallah bu zor günleri hep birlikte atlatıp dükkanlarımızın kepenklerini açacağız.'' dedi.

Berber ve Kuaför esnaflar ise, ''Bu zor süreçte bizlere desteğini ve yardımını esirgemeyen Belediye Başkanımız Osman Okumuş'a çok teşekkür ederiz'' diyerek temennilerini ilettiler.

Başkan Okumuş Şehit cocukları, yetim ve öksüz çocukları ziyaret etti Başkan Okumuş Şehit cocukları, yetim ve öksüz çocukları ziyaret etti