Bir dönem ATV ekranlarında reyting kurbanı olan Maraşlı dizisi arka arkaya yurt dışında farklı ülkelerde yayınlanıyor. İzleyicinin deyimine göre harcanan Maraşlı dizisi çok yakında ABD'de gösterilecek.

Ekranların en şanssız dizilerinden biri olarak nitelendirilen Maraşlı dizisi Türkiye'de pek beğenilmedi, ancak yurt dışında birçok ülkede gösterilmeye devam ediyor. Bugün itibarıyla farklı ülkelerde yayınlanmaya başlayan dizi, yakında Amerika Birleşik Devletleri'nde de yayınlanacak. Dizi, Amerika Birleşik Devletleri'nin yanı sıra Porto Riko ve Bolivya'da yayınlanacak.

Maraşlı dizisinin bu ülkelerde oldukça popüler olması bekleniyor.  Brezilya, Romanya, İsrail, Güney Afrika ve Namibya gibi ülkelerde yayınlanan Maraşlı'nın filmin vizyona gireceği yeni ülkelerdeki reytingleri büyük merak konusu.

Başrollerini Alina Boz ve Burak Deniz’in canlandırdığı Maraşlı dizisinin yapımcısı TIMS[ampersand]B Productions’tı. Özellikle Alina Boz’un canlandırdığı Mahur ile Burak Deniz’in hayat verdiği Maraşlı Celal karakterleri birbiriyle çok iyi uyum yakalamış ve seyircinin kalbini fethetmişti.

Maraşlı dizisi Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşen ve tüm dünyadan dizilerin görücüye çıktığı MIPCOM Fuarı’nda satışı rekor kırmıştı. Fuar başladıktan sonra sadece iki günde 35’ten fazla ülkeye satışı gerçekleşen Maraşlı, Türk dizileri arasında birinciliğe yerleşmişti.

Maraşlı’nın eski bölümleri kısa süre önce Türkiye’de de yeniden ekrana gelmeye başladı. Hafta içi her akşam saat 22:20’de A2 kanalında yayınlanan dizinin geri dönüşü hayranları arasında da büyük bir sevinç yarattı.

Gözden kaçırmayın

RTÜK'ten Halk TV, Tele 1, KRT ve Flash TV'ye ceza! Gerekçe... RTÜK'ten Halk TV, Tele 1, KRT ve Flash TV'ye ceza! Gerekçe...

(Kaynak: Televizyon Gazetesi)