Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı seçimlerinin galibi Erinç Sağkan oldu. Sağkan 182 oy alırken, rakibi eski başkan Metin Feyzioğlu 156 oy aldı.

Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) 36'ncı Olağan Genel Kurulu'nda oy verme işlemi saat 13.00'de başladı. 348 delegenin oy kullandığı seçimlerde TBB'nin yeni başkanı belirlendi.

182 oy alan Erinç Sağkan Türkiye Barolar Birliği Başkanı oldu.  

Türkiye Barolar Birliği eski Başkanı Metin Feyzioğlu ise 156 oy aldı. 

ERİNÇ SAĞKAN KİMDİR?

Aslen Gümüşhane ilinin Şiran ilçesinden olan Erinç Sağkan ilk ve orta öğreniminden sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Ankara Barosu'nun çeşitli kurul ve merkezlerinde çalıştıktan sonra; 2010-2012 yılları arasında Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyeliği , 2014-2016 yılları arasında Ankara Barosu Genel Sekreterliği, 2016 yılından itibaren ise Ankara Barosu Başkan Yardımcılığı yaptı.

Ölü taklidi yapıp mahelleyi kandıran hamam böcekleri gece evlere giriyorlar! Ölü taklidi yapıp mahelleyi kandıran hamam böcekleri gece evlere giriyorlar!

Daha sonra Ankara Baro başkanlığına aday olan Erinç Sağkan, rakiplerine oranla en yüksek oyu alarak başkan seçildi. Seçimlere, Demokratik Sol Avukatlar grubu adayı olarak giren Erinç Sağkan 7 bin 227 oy ile baronun yeni başkanı seçilmişti.