Türk sinemasında 'Sultan' lakabıyla tanınanTürkan Şoray Instagram hesabından tatil paylaşımı yaptı. 77 yaşındaki Türkan Şoray'ın pozu sosyal medyayı adeta yıktı geçti. Hayranlarından Türkan Şoray'a övgü dolu yorumlar yağdı.

Türk sinemasında 'Sultan' lakabıyla anılan Türkan Şoray son olarak kariyerinin ilk yıllarındaki halleri ile sosyal medyaya damga vurmuştu. Türkan Şoray geçtiğimiz aylarda 77 yaşına basmıştı. 20 kilo veren ve eski formuna kavuşan Türkan Şoray'ın fransız askısı yöntemi ile de gençleşmişti.

Türkan Şorayın tatil paylaşımına övgüler yağdı

Türkan Şoray'ın aslında geçmişinde de bir çok estetik operasyon var. Henüz kariyerinin başındayken burnunu, dudağını yaptıran Türkan Şoray'ın ilk bakışta tahmin edilemeyen estetiklerini duyanlar şoke olmuştu.

Türkan Şoray'ın estetiksiz hali ise sosyal medyada gündem olmuştu.

Türkan Şorayın tatil paylaşımına övgüler yağdı

Kalben sosyal medyada alay konusu oldu Kalben sosyal medyada alay konusu oldu

Fotoğrafları paylaşan hollywoodyuzleri isimli sayfa Şoray'ın iki kez geçirdiği estetik işlem sonrası doğal bir burna kavuştuğunu belirtti.

Türk Sineması'nda sayısız filmde rol alan Türkan Şoray, son olarak Instagram hesabından tatil pozunu takipçilerinin beğenisine sundu.

77 yaşındaki Şoray'ın beğeni yağan karesine ise bir çok ünlü isimden yorum geldi.

Öte yandan Eşref Kolçak anısına düzenlenen Gemlik Film Festivali'nin açılışı Türk Sineması'nın "Sultan"ı Türkan Şoray ile birlikte gerçekleştirilmişti.

Türkan Şorayın tatil paylaşımına övgüler yağdı

Türk sinemasında 'Sultan' lakabıyla anılan Türkan Şoray son olarak Gemlik Film Festivali'nde hayranlarının karşısına çıktı. Yılların eskitemediği güzelliğiyle boy gösteren Türkan Şoray'ın açıklamaları da oldukça dikkat çekti. 'Selvi Boylum Al Yazmalım' filminin gösteriminin ardından sahneye çıkan Türkan Şoray, Gemlik'te binlerce kişi tarafından ayakta alkışlandı. Gördüğü büyük sevgi karşısında gözyaşlarına hakim olamayan Türkan Şoray, ''Sizinle olmak dünyanın en güzel duygusu. Bu sevgi beni hayata bağlayan en güzel ve en önemli güç" dedi.

Samimi açıklamalarda bulunan Türkan Şoray, "Selvi Boylum Al Yazmalım filmi Cengiz Aytmatov gibi muhteşem bir yazarın hikayesinden uyarlandı. Ali Özgentürk çok güzel bir senaryo yazdı,

Cahit Berkay inanılmaz bir müzik yaptı. Seyircimiz bu filmi bağrına bastı. Film çekilirken hep ekip arkadaşlarımızla birlikte ''Bu film başka!'' diyorduk. Başka bir duygusu vardı" ifadelerini kullandı.

Oynadığı 220 filmde yüzlerce karaktere imza atan Türkan Şoray, hep mücadeleci kadınları canlandırdığını söyleyerek, ''Hepsinin ayrı dramları vardı, hepsi ayrı sosyal sınıftan isimlerdi. O kadınların hepsi bendim ve onlarla özdeşleştim, onların mücadelesiyle ben de mücadele ettim. Ama maalesef canlandırdığım kadınların hepsi çileli kadınlardı ve ben 50 sene çile çektim. Çoğu edilgen kadındı ama sonunda dik durmasını öğrenmişlerdi. Ben de bu filmler sayesinde dik durmayı öğrendim" şeklinde konuştu.

Türkan Şorayın tatil paylaşımına övgüler yağdı

GERÇEKTEN ACI ÇEKTİM 

Oynadığı roller sonrası karakterlerin acısını eve taşıdığını belirten Türkan Şoray, "O kadınların açışlarını eve taşıyordum. Acaba ben kendi hayatımda böyle olsa nasıl davranırdım diye düşünürdüm. O acıyı yaşamış gibi yapmadım, gerçekten acı çektim. Sahtekarlık yapmadım. Oynayalım bitsin yapamadım, mutlaka içim acımalıydı" dedi.Kariyerinde dört filmin yönetmenliğini üstlenerek aynı zamanda o filmlerde oyuncu olarak da yer alan Şoray, ''Yıllarca kameranın önündeydim. Ama ben çılgınlık yapıp dört film çektim ve aynı zamanda oynadım. Hem kamera arkasında olmak hem de önünde olmak zor oluyordu" ifadelerini kullandı.

Türkan Şorayın tatil paylaşımına övgüler yağdı

ÇOK YAŞA TÜRKAN ŞORAY 

Sahneye çıkan Cahit Berkay, ilk şarkısını orkestrasıyla çalmak yerine Türkan Şoray'a resital yapmak istediğini belirtti ve ''Bana, o filmin müziğini yaparken nasıl bir duyguyla yaptın, diye soruyorlar. Aşıktım. Kendimi şanslı hissediyorum ve Türkan Şoray'a resital yapmak istiyorum'' dedi.
Cahit Berkay "Selvi Boylum Al Yazmalım" filminin müziğini çalarken Türkan Şoray da filmden diyaloglarla Berkay'a eşlik etti ve meydanı dolduran binlerce kişi ''Çok yaşa Türkan Sultan'' diye tezahürat yaptı.

GERÇEKTEN ACI ÇEKTİM