Erdoğan, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılışında yaptığı konuşmada öğrencilik dönemlerinde 10 gün kırtasiye sıralarında beklendiğini ifade ederek yeni bir kuyruk tartışmasının fitilini ateşledi.

Tüp, ekmek ve yağ kuyruklarından sonra yeni söylem, kırtasiye kuyruğu! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın açılışında yaptığı konuşmada, “Bizim öğrencilik dönemimizde 10 gün kırtasiye sıralarında beklerdik kitap alalım diye” diyerek yeni bir söylemin fitilini ateşledi! 20 yıllık iktidarı boyunca sürekli 30-40 yıl öncesini örnek gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan,  şimdi de eskiden kırtasiye kuyruğu olduğunu ifade etti. Erdoğan’ın söyleminden sonra, “Tüp ve ekmek kuyrukları bitti şimdi de kırtasiye kuyruğu başladı” yorumlarına neden oldu.

ERDOĞAN: “10 GÜN KIRTASİYE SIRALARINDA BEKLERDİK”

AKP iktidarı, işbaşına geldiği 2002 yılından beri sürekli geçmişte tüp, ekmek ve yağ kuyrukları olduğu üzerinden söylem geliştirerek, muhalefeti eleştiriyor.  Artık tüp, ekmek ve yağ kuyruklarının vatandaşta karşılık bulamadığını gören Erdoğan, işi daha da ileriye götürerek kırtasiye kuyruklarına işaret etti. Erdoğan, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılışında yaptığı konuşmada,  “Ders kitaplarını ücretsiz dağıtarak velilerimizi kırtasiyelerde dolaşmaktan kurtardık. Bizim öğrencilik dönemimizde 10 gün kırtasiye sıralarında beklerdik kitap alalım diye” ifadelerini kullandı.

PES DEDİRTTİ

Akaryakıt ürünlerine zam geldi: Litre fiyatı 67 kuruş arttı Akaryakıt ürünlerine zam geldi: Litre fiyatı 67 kuruş arttı

Erdoğan’ın kendi öğrencilik yıllarıyla bu dönemi karşılaştırması garip karşılanırken, 10 gün kırtasiye sırası beklenmesi iddiasına ise kimse anlam veremedi. Daha önce tüp, ekmek ve yağ kuyruklarını her fırsatta dile getiren iktidarın, yeni dönemde ise kırtasiye kuyruğu üzerinden söylem geliştirmesi ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti.