Binlerce kişi bekliyordu. TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası bugün başladı. TOKİ'nin indirim kampanyasından geri ödeme taksiti 2018 sonuna kadar başlamış konut ve iş yerlerinin sahipleri yararlanabilecek. TOİKİ'nin indirim kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu  hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik bu yılki indirim  kampanyasına başvurular bugün başladı. TOKİ yetkililerinden aldığı bilgiye göre, borcunu peşin  ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20  oranında indirim yapılacak.Yüzde 20 indirim kampanyasından, bütün borç bakiyesini kapatamayacak  vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar, borç  bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde  20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 19  Haziran tarihine kadar ilgili bankaya başvurabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak  borç kapatmalarında indirimden yararlanılamayacak.

Piyasalar alev alev! Dolarda, altında, Euro'da durmak yok! Piyasalar alev alev! Dolarda, altında, Euro'da durmak yok!

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASINDAN YARARLANMA ŞARTLARI  

İndirimden faydalanacak konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi  itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borçlarının  bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, geri ödeme taksidi 2018 sonuna kadar başlamış konut ve iş  yerlerinin sahipleri yararlanacak. İndirim kampanyasına taksit sayısı 12 ay ve  daha az kalan projeler dahil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış