Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in 17 Kasım'da verilen Türkiye’ye iade edilme kararı, bugün Durres Temyiz Mahkemesi tarafından onandı.

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in Türkiye’ye iade kararını Dıraç Temyiz Mahkemesi de uygun buldu.

İlerleyen günlerde Özer Türkiye'ye getirilecek.

İtiraz edebilir ancak...

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nde dikkat çeken ihale! Hepsi aynı şirkete gitti İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nde dikkat çeken ihale! Hepsi aynı şirkete gitti

İHA'nın haberine göre Özer’in itiraz hakkı bulunuyor.

Ancak Arnavutluk Adalet Bakanı Ulsi Manja, iadesine olumlu görüş bildirdiği için büyük ihtimalle bu yargı süreci işlemeyecek...

İadesi, 17 Kasım’da kabul edildi

Elbasan Asliye Mahkemesi, 17 Kasım’daki duruşmada, Elbasan Savcılığının "Özer'in Türkiye'ye iade edilmesine izin verilmesi" yönündeki talebinin kabul edildiğini bildirmişti.

Özer ise 7 Aralık’ta bu kararı temyize götürmüştü. Bu karara ilişkin Dıraç Temyiz Mahkemesindeki duruşma, 16 ve 20 Aralık’ta görülmüştü.

Bakan Soylu duyurdu

Kırmızı bültenle aranan Özer, 30 Ağustos'ta Arnavutluk'ta yakalanmıştı. Elbasan Asliye Mahkemesinin, 2 Eylül'de Özer'in tutukluluğunun devamına yönelik verdiği karar da 14 Eylül'de Özer'in avukatlarınca temyize götürülmüştü.

Dıraç Temyiz Mahkemesi de 20 Eylül'de Özer'in tutukluluğuna yönelik kararı onamıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Arnavutluk'taki mahkeme sürecinin ardından Özer'in Türkiye'ye iade edileceğini açıklamıştı.