Teşekkürler! Türk Polisi

Polis teşkilatımızın başarısını her daim görüyoruz. Her zaman çok büyük operasyonlara imza atıyor. Bu konudaki ünü tüm dünyada biliniyor. Devlet kurumlar içinde başarı oranı en yüksek olan ve ilklerde yer alan teşkilat polisin arama ve bulma ekibi olsa gerek. Sadece ülkemizde mi dünyada da ilklerde yer alıyor. Bu nedenle polisimizle ne kadar gurur duysak az.

Geçen yılbaşında yaşanan elim terör olayında da polisimiz, profesyonel olduğu her hareketinden belli olan teröristi çok titiz bir çalışma ile yakaladı. O kadar güzel çalıştı ki, yurt dışına kaçmasını engelledi ve tüm şaşırtmacaları atlatarak teröristi kıskıvrak yakaladı. Birçoğumuz teröristin artık yakalanamayacağında hem fikirdik. Ancak polisimiz bizi utandırdı.

Bu konuda Tüm personeli ve yöneticileri tebrik ediyoruz. Dünyaya güzel bir mesaj verdik. Zaten dünya genelinde yayın yapan, tüm yayın kuruluşları da İstanbul Valisinin açıklamasını canlı verdi. Bu bizim için gurur verici ve prestijimizi oldukça arttırıcı bir yakalama oldu.

Polisimizin bu konudaki karnesi oldukça parlak. Çünkü daha önce ülkemizde yaşanan tüm sırlı ve gizemli olaylar çözülüyordu. Ayrıca katilleri ve suçluları da kıskıvrak yakalıyor. Polis bu konuda üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiriyor. En titiz çalışmaları yaparak olmaz ve çözülmez denilen olayları çözüyor. Hatta filmlere konu olabilecek nice çetrefilli olayları çok ustalıkla çözmesini de biliyor.

Polis vazifeyi yapıp içeri tıkıyor ancak cezalarımızın çok da yeterli olduğunu söyleyemeyiz. Suçlular için cezalar o kadar hafif kalıyor ki, etraf suçlu dolu ve suçlular dürüst vatandaştan daha üstün geliyor. Neredeyse haklı çıkıyor. Pişkinlikleri de zaten yetersiz gelen bu kanunlardan değil mi?

Ama polis hiç olmazsa vicdanımıza su serpiyor. Hiç tahmin edemeyeceğimiz kişilerin katil olduğunu ortaya çıkardığı gibi hiç ipucu bırakmadığını düşünen katilleri yakalamasını çok iyi biliyor.

Bir kez daha bu başarılı operasyon nedeniyle Polisimize teşekkür ediyoruz. Ülke ve milletimiz bu vatan evlatlarına duacı.

Sağ olun var olun.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.