İstanbul'un kalbi İstiklal Caddesi’ndeki hain ve kalleş terör saldırısını gerçekleştiren kadın terörist Ahlam Albashir’in (23) yakalandığı Hücre Evi’nde dört cep telefonu ele geçirildiği ortaya çıktı.

Sabah'ta yer alan habere göre, İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısını gerçekleştirdikten sonra İstanbul Esenler'deki örgüt evine giden ve paralarla ziynet eşyalarını alarak gittiği Küçükçekmece'deki Hücre Evi'nde yakalanan terörist Ahlam Albashir'in (23) gözaltına alındığı adreste dört cep telefonu ele geçirildiği ortaya çıktı.

Teröristin kullandığı 4 cep telefonunun sırrı ortaya çıktı - Haber3

Kadın terörist Ahlam Albashir'in olay gününde ve öncesinde kullandığı terör örgütü PKK'nın gerçekleştirdiği hain terör saldırısının talimatının verildiği değerlendirilen bir cep telefonunun da aralarında olduğu dört cep telefonu detaylı bir şekilde inceleniyor.

İş yerinde fenalık geçiren genç odasında ölü bulundu İş yerinde fenalık geçiren genç odasında ölü bulundu

Teröristin kullandığı 4 cep telefonunun sırrı ortaya çıktı - Resim: 2

Küçükçekmece İlçesi'ne bağlı olan Kanarya Mahallesi'ndeki Hücre Evi'nde ele geçirilen cep telefonlarından bazılarında yapılan ilk incelemelere göre yabancı hatların takılı olduğu tespit edildi.

Hücre Evi'nde ayrıca üç bin 380 Amerikan Doları, beş bin 800 Euro, 10 bin lira nakit para, yedi adet Cumhuriyet Altını, muhtelif ziynet eşyaları, bir adet kuru sıkı tabanca ve mermiler bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Teröristin kullandığı 4 cep telefonunun sırrı ortaya çıktı - Resim: 1