WhatsApp'a yeni kısıtlamalar! Mesaj iletme özelliği sınırlandırıldı

Whatsapp'ta çokça dolaşan "Bu mesajı 10 kişiye ilet, yoksa kötü bir şey olacak" gibi mesajların önüne geçmeyi umuyor. Sahte mesajlarla ilgili yeni düzenlemeye göre, kullanıcılar artık bir mesajı 5 defaya kadar iletebilecek.

WhatsApp'a yeni kısıtlamalar! Mesaj iletme özelliği sınırlandırıldı

WhatsApp, dünya çapında kullanılan ve mesaj iletme işlevini sınırlayan bir mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp yönetimi, sahte haberle mücadele kapsamında böyle bir karar aldığını göstermek için "iletme" gibi asılsız haberlerin yayılmasını engellemeye çalışıyor. 

ÖNCEDEN SINIR 20'YDİ

WhatsApp, 20 defa tekrar gönderilebilen bir mesajın artık 5 defaya kadar tekrar yayınlanabileceğini belirtti. Bu seviyeye ulaşılırsa, mesaj çift ok olarak görüntülenir ve alıcı mesajı yalnızca bir kez iletebilir.

BİR BÜYÜTEÇ SİMGESİ BELİRECEK

Ayrıca WhatsApp, sık gönderilen mesajlar için başka bir özellik daha getirdi. Bu tür mesajların yanında internette bir büyüteç simgesi belirecek ve bunu ilgili bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.