Vatandaşlar Acil Durum Uyarısıyla yataklarından sıçradı

Vatandaşlar bugün telefonlarına gelen acil durum uyarısıyla tedirgin oldu. Uyuyan vatandaşlar yataklarından sıçrarken ayakta olan vatandaşlar ise ne olduğunu anlamadı. Peki nedir bu acil durum uyarısı? Acil durum uyarısı nasıl kapatılır?

Vatandaşlar Acil Durum Uyarısıyla yataklarından sıçradı

Korona virüs salgınında vakaların artmasıyla tedirgin olan vatandaşlar bugün yataklarından Test Alert Notification alarmıyla sıçradı.

Iphone telefonu olan uyuyan vatandaşlar alarm sesiyle yataklarından fırlarken işyerlerinde çalışanlarda telefonlarının aniden üst üste uyarı vermesi nedeniyle tedirgin oldu.

Uyarı sesiyle tedirgin olan ve ne olduğunu anlayamayan vatandaşlar sosyal medyada konuyla ilgili paylaşımda bulunarak durumdan şikayet etti.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

ACİL DURUM UYARISI NEDİR NASIL KAPATILIR

Bu mesaj Ulusal Kablosuz Acil Durum Uyarısı mesajı. Telefonunuza test amaçlı gönderiliyor. Eğer gelmesini istemiyorsanız şu adımları takip edin:

Telefonunuz Android 10 gibi güncel bir sistemse Ayarlar bölümünde Acil Durum Uyarıları diye aratın ve bu seçenek altındaki tüm açık ayarları kapatın.

Android telefonlarda Acil Durum Uyarıları bölümü var. Buradan bu mesajları kapatmak mümkün.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2021, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.