Meteorolojiye değil bu takvime güvenin!

Bu kadar gelişmiş teknolojiye ve cihazlara rağmen meteoroloji tahminlerinin tutmaması vatandaşları yazdıkları en fazla 2-3 gün sapan denizci takvimine yöneltti. Tüm bu gelişmelerin ardından bu terimle ilgili olarak bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız arama motorlarında, ''Fırtına takvimi nedir? Kocakarı takvimi nedir? Denizci takvimi nedir?'' Şeklinde araştırmalar yapmaya devam ediyor. Peki, Fırtına Takvimi ve 2020 yılında yaşanacaklar nedir, işte tüm detaylar…

Meteorolojiye değil bu takvime güvenin!
banner150

Gelişen teknolojiye rağmen hava durumu raporlarının sıklıkla hava tahmininde yanılması eski takvimlere olan ilgiyi arttırdı.

Denizciler tarafından kullanılan Kocakarı takvimi olarak da bilinen Fırtına Takvimi 2-3 gün sapma yaşasa da yüzyıllardır hava durumunu doğru olarak bilmekte.

Teknolojik cihazlara nazaran tamamen doğaya uyumlu olarak planlaması yapılan Fırtına Takvimi’nde tüm aylarda hangi günler arasında kaç gün fırtına olacağı yazıyor. 

EKİM AYINDA YAŞANACAK FIRTINALAR HANGİLERİ?

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.