İnternet kullanıcıları dikkat! 50 lirası olan herkes wifi şifrenizi kırıp yasa dışı işler yapabilir

İnternet’ten faaliyet yürüten bir site, 50 TL karşılığında istediğiniz herhangi bir wifi modeminin şifresini kırıp sizin o modeme girişinizi sağlıyor. Vatandaşlar, wifi şifrelerinin kırılıp yasa dışı işlerde kullanılabileceğinden endişe ederken sitede bu işin bir hırsızlık olmadığı ancak eylemin 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası doğurabileceği belirtiliyor.

İnternet kullanıcıları dikkat! 50 lirası olan herkes wifi şifrenizi kırıp yasa dışı işler yapabilir
banner150

TOLGA ŞAHİN/ YENİÇAĞ
İnternet üzerinden faaliyet yürüten bir site 50 TL karşılığında istediğiniz herhangi bir wifi modeminin  şifresini kırıp sizin kullanımınıza sunuyor. Esasen suç teşkil eden bu eylem için uyarılarda bulunan site, başkasına ait kablosuz ağdan izinsiz, rıza dışı internet kullanımının 6 aydan başlayıp 2 yıla kadar hapis cezası doğurabileceğini iddia ederken bu eylemin bir hırsızlık suçu olmadığını belirtiyor.

KULLANICILAR ENDİŞELİ
İnternet kullanıcıları için oldukça tehlikeli olan bu durum ise internet kullanıcılarını endişelendiriyor. wifi şifrelerinin kırılarak yasadışı eylemlerde bulunulabileceğinden endişelenen vatandaşlar yetkililerin bu duruma müdahale etmesini istiyor.

2018’DEN BERİ FAALİYET YÜRÜTÜYOR
Sitenin 50 liranızı aldıktan sonra bu eylemi gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği belirsizliğini korurken 2018’den beri faaliyet yürütmesi ve kimsenin dikkatini çekmemesi ise bir diğer ilginç nokta. Bir başka sitede ise wifi şifresi kırmanın yöntemleri adım adım anlatılırken uygulama önerisinde bulunuluyor.

İşte o sitenin ilanı:

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.