Instagram mavi tik nasıl alınır? Mavi tik başvuru formu! Instagram mavi tik başvurusu nasıl yapılır?

Dünyanın 1 numaralı sosyal medya platformu Instagram'da nasıl doğrulanacağınızı öğrenmek ve mavi tik almak istiyorsanız, içeriğimizi takip edebilirsiniz. Bu kılavuzda, Instagram doğrulamasına nasıl başvuracağınızı anlatacağız.. İşte ayrıntılar...

Instagram mavi tik nasıl alınır? Mavi tik başvuru formu! Instagram mavi tik başvurusu nasıl yapılır?

Instagram doğrulama, Instagram hesabınızın tanınmış bir halk figürü, ünlü veya küresel bir marka olduğunu kanıtlamanızın bir yoludur.

INSTAGRAM'DA MAVİ TİK ALMA YOLU

Instagram'da 1220-verified-badge-2 olan mavi bir onay işareti alın. IG doğrulaması yaptığınızda, kullanıcı adınızın yanında mavi bir onay işareti göreceksiniz. Ünlüler, büyük markalar ve önde gelen influencerlar uzun yıllardır bundan etkileniyor. Rozet, kullanıcıya hesabın gerçek olduğunu ve güvenilir olduğunu gösterir. Başkalarının popülaritesinden tam olarak yararlanmak için sahte veya sahte bir hesap değildir.

Instagram, mavi rozetleri ödüllendirirken "itibar"ı dikkate aldığından, platformdaki öneminizi de belirtmeye başlıyorlar. Temel olarak, mavi bir rozetiniz varsa, IG elitlerinden birisiniz. Herkes Instagram doğrulaması için başvurabilir. Ancak herkes mavi tik almayacak. Doğrulanmak için Instagram'ın Hizmet Şartlarına ve Topluluk Kurallarına uymalısınız.

INSTAGRAM MAVİ TİK NASIL VE NEREDEN ALINIR? ŞARTLARI NELERDİR?

Instagram'da mavi tik almak istiyorsanız bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

Bunlar;

Otantik: Gerçek kişi, tescilli şirket veya marka olduğunuzu kanıtlamanız gerekir,

Benzersizlik: Her kişi veya şirket yalnızca bir hesabı doğrulayabilir,

Herkese açık: Özel bir Instagram hesabınız varsa, doğrulamayı geçemezsiniz.

Tamamlayınız: Özgeçmişinizin eksiksiz olması, profil resminizin olması ve en az bir gönderi oluşturmanız,

Şunu belirtmekte fayda var: Instagram'ın işleri daha az siyah beyaz yaptığı yer burası. Adınız "tanınmış" ve "çok aranıyor" ise ünlü sayılırsınız. Bu, başvurunuzu göndermeden önce bu kutuyu işaretleyeceğinizden %100 emin olamayacağınız anlamına gelir.

INSTAGRAM MAVİ TİK ALMAK İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Adım # 1

Profilinize gidin ve üç çizgi simgesine tıklayın,

Adım # 2

Ayarlar> Hesap> Doğrulama iste'yi tıklayın,

Adım # 3

Bilgilerinizi doldurun,

Yasal adınızı, "bilinen" adınızı (varsa) ve kategorinizi veya sektörünüzü vermeniz gerekecektir. Ayrıca kimliğin fotoğrafını göndermeniz gerekir. Ayrıca pasaport veya sürücü belgesi eklemelisiniz.

Adım # 4

Gönder'e dokunun ve tamamladınız!

Instagram başvurunuzu inceleyecek ve 30 gün içinde size yanıt verecektir. Bildirim sekmesinde doğrulamayı başarıyla geçip geçmediğinizi bileceksiniz.

Reddedilirseniz, 30 gün sonra doğrulama için yeniden başvurabilirsiniz.

INSTAGRAM MAVİ TİK ALMA İPUÇLARI NELERDİR?

Hiçbir bilgisayar korsanı veya hile, Instagram'ı doğrulamanıza yardımcı olamaz. Ancak şansınızı artırmanın birçok yolu var;

Takipçileriniz ne kadar etkileşime girerse, o kadar dikkat çekici olursunuz. Orijinal kalın, takipçilerinize doğru zamanda gönderi paylaşın ve bu sayıları organik olarak artırmak için ilgili hashtag'leri kullanın.

Diğer sosyal medya platformlarında takipçilerinizden en iyi şekilde yararlanın. Facebook kabilenizi, Pinterest ekibinizi ve blog ekibinizi Instagram sayfanıza önerin.

Bu, Instagram'da kişisel markanızı oluşturmaktan daha fazlasıdır. Yayına bir basın bülteni gönderin. Parlak dergilerde veya tanınmış web sitelerinde görünmek tam da ihtiyacınız olan promosyon türüdür!

Bilindiği üzere; Instagram kurallarına göre, bir hesabın doğrulanması için en az bir gönderiye sahip olması gerekir. Ancak, düzenli olarak paylaşım yaparsanız, Instagram'da doğrulanma şansınız daha yüksek olacaktır.

Instagram'da doğrulama tamamen özgünlük içindir, bu nedenle doğrulama için başvururken mümkün olduğunca dürüst olmalısınız.

Instagram yönergelerine göre, hesabınız herkese açık değilse, Instagram'da doğrulayamazsınız. Bu nedenle, hesabınız şu anda özel olarak ayarlanmışsa, doğrulama başvurusunda bulunmadan önce değişiklik yapmanız gerekecektir.

Instagram doğrulaması o kadar popüler ve anlaşılması zor ki, bir dizi "üçüncü taraf hizmeti" ortaya çıktı. Sizi Instagram'da doğrulayabileceklerini iddia ediyorlar. Instagram bu hizmetlerin kullanımına müsamaha göstermez. Ama ne pahasına olursa olsun onlardan kaçının.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.