Google'dan yeni bir adım daha!

Google, Android kullanıcılarının karşısına Search Lite ile çıktı. İşte Search Lite'ın sunacağı özellikler.

Google'dan yeni bir adım daha!
banner150

Google, iOS ve Android platformlarında arama deneyimini geliştirmek ve daha fazla opsiyon sunmak için Google isimli uygulamasını geçtiğimiz yıllarda yayınlamıştı. Veri tüketiminin pek önemli olmadığı geliştmiş ülkelerde beğeni ile kullanılan Google uygulaması, gelişmekte olan ülkelerde maalesef ki stabil olarak kullanılamıyor.

Bu tip ülkeler için firmalar genellik Lite adını verdikleri sürümleri duyurur. Bu sürümlerde uygulamaların bazı özellikleri kırpılır ve düşük hızda internet bağlantısına sahip olanlarda daha stabil bir şekilde çalışır. Google da bu trende uyuyor ve Search Lite uygulaması ile karşımıza çıkıyor.

Search Lite ismindeki uygulama, Google'da arama yapmanın yanında, çeviri, Google haberler, hava durumu ve işletmeler ile ilgili yerel bilgileri de gösterecek. Şimdilik sadece Endonezya Play Store'unda yayınlanan Search Lite uygulamasını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak APK. olarak indirebilirsiniz.

TeknolojiOku

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.