Facebook akış yenilenemedi hatası nasıl düzelir?

Facebook'u kullanırken, hesabımızın işlevselliğini sınırlayan can sıkıcı "Akış yenilenemiyor" hatasıyla nasıl başa çıkarız?

Facebook akış yenilenemedi hatası nasıl düzelir?

Facebook beslemesinin güncellenemeyeceğine dair bir hata olursa uygulamaya hemen giriş yapamayız. Sorunun boyutuna bağlı olarak hesabımızdaki fonksiyonlar kısmen veya tamamen çalışmayabilir. Ancak, sistem fotoğraf ve videoların yüklenmesine izin verebilir. Tabii bunun tersi de geçerli olabilir.

Peki Facebook'ta akış yenilenemedi sorununa ne sebep oluyor? Kesin çözümler var mı ve bunlar neler? Rehberimizde size ana yöntemleri anlattık.

FACEBOOK AKIŞ YENİLEMEDİ HATASININ SEBEPLERİ

1. Facebook'un sunucuları çökmüş olabilir

Aylık milyarlarca aktif kullanıcısı olan Facebook, nihayetinde bir kullanıcı yapısıdır. Yani hepimiz gibi hata yapan kişiler tarafından geliştirilmiş ve tasarlanmıştır. Bazen kullanıcılarımız etkili olmasa bile Facebook çöker. Burayı daraltın; bu, Facebook gibi sistemlerin cep telefonları veya bilgisayarlar ve sunucular arasında bağlantı kurmasını sağlayan altyapının çalışmadığı anlamına gelir.

Çökmenin tek ve somut bir sebebi yok. Facebook geliştiricileri o an sunucularda bakım çalışması yapıyordur ve bu da sistemin geçici olarak kapanmasına neden olabilir. Ya da sunucuları kontrol eden mekanizmalardan birinde insan kaynaklı hata meydana gelmiştir. Böyle durumlarda Instagram sunucuları çöker ve akış yenilenemedi hatası ortaya çıkar.

Çöküşün tek bir özel nedeni yoktur. Facebook geliştiricileri şu anda sunucu üzerinde bakım çalışması yapıyor ve bu da sistemin geçici olarak kapanmasına neden olabilir. Veya sunucuyu kontrol eden mekanizmalardan birinde bir insan hatası meydana geldi. Bu durumda, Facebook sunucusu çökecek ve akış yenilenme hatasını yenileyemeyecek.

2. Bağlantınızda veya telefonunuzda sıkıntı olabilir

Facebook akışı yenilenemiyorsa hata yalnızca sizin telefonun ya da bilgisyarınızda oluşuyorsa, sorun bir çökmeden kaynaklanmıyor olabilir. Olayı samimi arkadaşlarınıza bildirin ve onların da "Akış yenilenemiyor" hatası alıp almadıklarını kontrol edin.

Arkadaşınızın bir sorunu yoksa internet bağlantınızda veya telefonunuzda bir sorun olabilir. Bu sorun geçici veya kalıcı olabilir.

Facebook akış yenilenemedi hatası çözümleri

1. En önemlisi: Kaynağı bulun

Çözüme geçmeden önce, Facebook beslemesinin tam kaynağının hatayı güncelleyemediğini anlamamız gerekiyor. Sunucuyla ilgili bir sorun varsa, onarılamaz. Yapabileceğiniz tek şey, geliştiricinin sorunu çözmesini beklemek.

Sunucudan gelip gelmediğini belirlemenin yolu, çevrenizde aynı hatayla karşılaşmış kişilerle kontrol etmektir. Bu tür sorunlar ortaya çıktığında okuyucularımızı her zaman kanalmaras.com üzerinden bilgilendiriyoruz. Sorunun kaynağını araştırıp içeriğimizde açıklıyoruz.

Bir hata mesajı aldığınızda Downdetector adlı siteyi kontrol ettiğinizden emin olun. Burada, dünyanın her yerinden kullanıcılar karşılaştıkları sorunları bildirmektedir. Örneğin, 10.000 kişi aynı anda Facebook akış güncellenemediğine dair bir hata bildiriyorsa, sorunun sizden kaynaklanmadığı anlamına gelir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.