banner232

Erişim problemi! Instagram yeniden çöktü

Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerinden internet kullanıcıları, sosyal medya platformu Instagram'a erişim problemi yaşadıklarını bildirdi.

Erişim problemi! Instagram yeniden çöktü

Dünya'da bu hafta ikinci kez sosyal medya mecrası Instagram'a yeniden ulaşım sağlanamıyor.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Facebook ve bünyesine barındırdığı Instagram, WhatsApp gibi tüm servisler, 2008'den bu yana en uzun süreli kesintiyi yaşadı.

Devam eden erişim sorunları esnasında kullanıcılar, 7 saat boyunca bu servislerin hiçbirine ulaşamadı.

Öte yandan, Facebook'un eski çalışanlarından Frances Haugen'ın şirket hakkında yaptığı olumsuz açıklamalar, Facebook hisselerinde çöküşe neden oldu.

FACEBOOK'TAN İLK AÇIKLAMA

Dünya genelinde Facebook'un sahibi olduğu sosyal medya uygulaması Instagram'a erişim sıkıntısı yaşanıyor. Facebook, kesintinin farkında olduklarını, bir an önce işleri normale döndürmek için çalıştıklarını açıkladı

BİR HAFTADA İKİNCİ KEZ

Facebook ve Instagram'a bu hafta ikinci kez kısa süreli erişim engellendi.

Platformu kullanan bazı bireyler akış yenilenemiyor problemi ile karşı karşıya kaldılar. Ancak bugün yaşanan sorun ile ilgili sosyal medya şirketinden henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

KİŞİSEL SERVETİ 7 MİLYAR DOLAR AZALDI

Bu problemlerle birlikte, Mark Zuckerberg'in kişisel serveti 3 saat içinde 7 milyar dolar düştü. Böylece Facebook CEO'su, dünyanın en zenginler listesinden bir basamak düşmüş oldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 22:54
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.